FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  Breaking w pigułce

News

Breaking w pigułce

Od:
Redakcja 
Data:
21 listopada 2020, 09:21
Ocena:
Ocena 0.00
OGLĄDAJ „ABC OF…BREAKING” DOSTĘPNY NA RED BULL TV

O co chodzi w tym tańcu? Dlaczego „breaking” a nie „breakdance”? Po obejrzeniu „ABC of… Breaking” nie będziesz mieć wątpliwości. To dokument, który wprowadza widza w świat breakingu poprzez pokazanie jego historii, zasad, elementów i figur. Podczas 26-minutowego odcinka, dowiesz się więcej na temat niezwykłej kultury, z której wywodzi się breaking, nauczysz się tanecznej terminologii, a także poznasz kluczowych bohaterów tej sceny. W polskiej wersji językowej filmu lektorem jest Rademenez. „ABC of Breaking” oglądaj na Red Bull TV.

Breaking to styl tańca, który powstał w latach 70. na ulicach Nowego Jorku i jest, obok DJingu, MCingu i sztuki grafitti, jednym z czterech elementów kultury hip-hopowej. Z biegiem lat stał się bogatą i dynamicznie rozwijającą się dyscypliną, uprawianą w niemal każdym zakątku świata.

Na naszych oczach pisana jest historia tego sportu – został on bowiem zakwalifikowany jako dyscyplina na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Video „ABC of… Breaking” stanowi kompendium wiedzy na temat breakingu, które pozwoli zrozumieć go nawet kompletnym nowicjuszom. W niespełna pół godziny przedstawia jak taniec ten narodził się z kultury hip-hopu, niektóre z najbardziej spektakularnych ruchów, legendy, które zapisały się na kartach historii i tych, którzy przyszli po nich, zwiastując nadejście nowej ery breakingu.

Film z polskim lektorem – Rademenezem – dostępny jest na Red Bull TV pod linkiem: redbull.com

Red Bull BC One All Stars Foto: Red Bull BC One All Stars
To krótka, acz treściwa, lekcja stanowi świetnie wprowadzenie przed finałami Red Bull BC One – największych i najbardziej prestiżowych zawodów breakingowych na świecie! Już 28 listopada 2020 roku w Salzburgu ośmiu najlepszych B-Boys i B-Girls powalczy o upragniony tytuł Mistrza Świata. Bezpośrednia transmisja ze światowego finału Red Bull BC One z polskim komentarzem rozpocznie się 28 listopada o godzinie 20:00 na www.redbull.pl, w aplikacji Red Bull TV (a więc na takich urządzeniach, jak: Smart TV, tablet, smartfon czy konsola do gier) oraz na kanałach YouTube i Facebook Red Bull BC One (polski komentarz dostępny w ramach Red Bull TV i na www.redbull.pl).

Red Bull BC One World FInal Foto: Red Bull BC One World FInal
Więcej informacji o projekcie Red Bull BC One znajdziesz na www.redbull.pl/bcone.

Dostępne w kategoriach

street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności