FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  Dawid Godziek na podium Mistrzostw...

News

Dawid Godziek na podium Mistrzostw Świata MTB Slopestyle

Od:
Redakcja 
Data:
19 czerwca 2019, 10:45
Ocena:
Ocena 0.00
Dawid Godziek staje na podium podczas swojego pierwszego startu w Mistrzostwach Świata Crankworx w dyscyplinie MTB Slopestyle!

W ostatnią niedzielę Dawid Godziek po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najbardziej wszechstronnych zawodników w świecie rowerowych sportów ekstremalnych. Podczas swojego pierwszego startu w Mistrzostwach Świata FMB World Tour Crankworx w Innsbrucku stanął na trzecim stopniu podium, tuż obok prawdziwych weteranów dyscypliny MTB Slopestyle!

Dawid, złoty medalista X-GAMES w kategorii BMX Dirt, swoje starty w dyscyplinie MTB rozpoczął zaledwie rok temu. Uzyskanie wystarczającej ilości punktów by móc wystartować w diamentowej serii zawodów FMB World Tour było dla niego niemałym wyzwaniem. Dzięki swojej determinacji, w miniony weekend stanął na linii startu wraz z resztą 13-stu zawodników światowej czołówki. W swoim finałowym przejeździe wykonał spektakularne ewolucje, między innymi: Twister Nohand, Double Backflip X-up, Cashroll Barspin.

Zobacz zdjęcia z zawodów na Instagramie Dawida

Dawid Godziek staje na podium podczas swojego pierwszego startu w Mistrzostwach Świata Crankworx Foto: Dawid Godziek staje na podium podczas swojego pierwszego startu w Mistrzostwach Świata Crankworx
„Jestem przeszczęśliwy, że mój pierwszy start mistrzostwach świata MTB Slopestyle zakończyłem na podium! Tym bardziej, że zrobiłem prawie cały przejazd tak, jak go sobie zaplanowałem! Oczywiście mam apetyt na więcej i już wiem nad czym muszę jeszcze potrenować, by móc ulepszać swoje wyniki! Mam nadzieję, że to osiągnięcie będzie moją przepustką do świata MTB.” – komentuje Dawid Godziek.

Śledź kanał na Youtube Godziek Brothers, gdzie niedługo pojawi się relacja z zawodów!

Facebook Dawida Godźka

Dostępne w kategoriach

mtb sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
Finał Mistrzostw Świata SuperEnduro 2020
Freestyle Heroes 2020


Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności