FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  Stand-uperzy sędziami bitew...

News

Stand-uperzy sędziami bitew freestyle'owych Red Bull Kontrowersy

Od:
Redakcja 
Data:
25 kwietnia 2019, 15:38
Ocena:
Ocena 0.00

Błażej Krajewski i Paweł Chałupka zasiądą w gronie jurorów tegorocznej edycji Red Bull KontroWersy. Obok stand-uperów pojawią się też postacie dobrze znane miłośnikom freestyle'u i rapu. Pierwsze bitwy w ramach tegorocznej edycji show już 9 maja w Poznaniu.

Tegoroczna edycja Red Bull KontroWersy obfituje w zmiany. Pierwszą z nich jest formuła zgłoszeń, która została uproszczona jedynie do formularza na stronie www.redbull.pl/kontrowersy.

Drugą jest skład sędziowski, który będzie oceniał pojedynki MC's aspirujących do miana mistrza Red Bull KontroWersy. Na klasycznej, sędziowskiej ławce zasiądą w tym roku m.in. stand-uperzy Błażej Krajewski i Paweł Chałupka. Ten ostatni dołączy do grona jurorów podczas eliminacji w Rzeszowie, natomiast Błażej Krajewski oceni występy freestyle'owców na przystankach w Poznaniu, Warszawie i Gdyni.

Red Bull KontroWersy - Paweł Chałupka Foto: Red Bull KontroWersy - Paweł Chałupka
- Co prawda jestem z innej branży, ale uważam, że freestyle ze stand-upem ma wiele wspólnego. Ja nie potrafię tak szybko kleić rymów, jednak cenię sobie improwizację i mocne punche. Na to liczę i tego życzę uczestnikom – komentuje swoją nową funkcję stand-uper Błażej Krajewski.

Red Bull KontroWersy - Błażej Krajewski Foto: Red Bull KontroWersy - Błażej Krajewski
Tradycyjnie już obok nich pojawi się legenda freetyle'u i raper Te-Tris, który będzie przewodniczył obradom sędziowskiego grona. Na każdym z przystanków w jury pojawi się także trzeci sędzia, którym jest przedsatwiciel młodszego pokolenia freestyle'owców: Milu, Czeski, Radzias i Bober, których zobaczymy odpowiednio w Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i Gdyni.

Red Bull KontroWersy Te-Tris Foto: Red Bull KontroWersy Te-Tris
Red Bull KontroWersy to seria freestyle’owych bitew, podczas których uczestnicy rywalizują w formule 1 vs 1. Ich orężem są słowa, których muszą używać na tyle sprawnie, aby pokazać swoją wyższość nad rywalem. Najlepsi zawodnicy eliminacji spotkają się w wielkim finale w Gdyni. Dotychczas tutuł Mistrza Red Bull KontroWersy udało się zdobyć Radziasowi i Wawrzynowi.

Bitwy, jak co roku, poprowadzi Filip Rudanacja, zaś o podkłady muzyczne dla zawodników zadba Dj Lazy One i Praktyczna Pani.

Harmonogram Red Bull KontroWersy 2019

Eliminacyjne:

  • 9 maja 2019 – Poznań, Wielkie Grillowanie UAM
  • 10 maja 2019 – Rzeszów, Rzeszowskie Juwenalia
  • 17 maja 2019 – Warszawa, Gardenalia UW
  • 24 maja 2019 – Gdynia, Delfinalia

Wielki Finał:

  • 25 maja 2019 – Gdynia, Delfinalia

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach wstępu na Juwenalia.

Każdy z przystanków będzie też na żywo transmitowany na Facebooku Red Bull KontroWersy. Podczas transmisji widzowie będą mogli wziąć udział w specjalnym konkursie organizowanym przez Red Bull Moble i markę HAMMER. Główną nagrodą będzie telefon HAMMER Energy 18x9.

www.redbull.pl/kontrowersy

www.facebook.com/redbullkontrowersy/

Dostępne w kategoriach

music street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności