FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  Red Bull BC One Cypher Poland

News

Red Bull BC One Cypher Poland

Od:
Redakcja 
Data:
11 kwietnia 2019, 08:25
Ocena:
Ocena 0.00
KRAKÓW W MIĘDZYNARODOWEJ SERII TANECZNYCH PRZEWODNIKÓW PO NAJPIĘKNIEJSZYCH MIASTACH ŚWIATA

Urokliwy Kraków oraz Tomasz „Thomaz” Domański, czołowy polski B-Boy, zostali bohaterami jednego z odcinków międzynarodowej serii tanecznych video przewodników miejskich pt. „Dance City Guide”. Jakie miejsca warto odwiedzić i jak prezentują się w kontekście zapierającej dech w piersiach breakingowej choreografii zobaczyć można na www.redbull.pl/dancecityguide.

Film z Thomazem jest jednym z odcinków cyklu video prezentującego najpiękniejsze miasta świata pt. „Dance City Guide”. W tej nietypowej serii w rolę przewodników po mieście wcielają się breakingowi tancerze.  Najbardziej utalentowani B-Boye światowego formatu prezentują choreografię w ikonicznych i najbardziej interesujących lokacjach znanych miast. W ramach serii ukazał się już odcinek o Paryżu, gdzie B-Boy Junior tanecznym krokiem oprowadza po tak słynnych miejscach jak katedra Notre-Dame czy Place Vendôme. W innym odcinku oglądamy Baby OG, który odsłania uroki Zurychu – ubiegłorocznego gospodarza światowych finałów zawodów Red Bull BC One uznawanych za mistrzostwa breakingu. Twórcami serii jest francuska ekipa filmowa Red is Dancing, znana z wielu światowych produkcji tanecznych.

Po Francji i Szwajcarii przyszedł czas na Polskę, którą reprezentuje Kraków oraz B-Boy Thomaz. Klip prezentuje różnorodność Krakowa, łączącego tradycję z nowoczesnością. Zobaczyć w nim można zarówno Sukiennice, urokliwe uliczki Kazimierza czy monumentalny Zamek Królewski na Wawelu, jak i nowoczesną i funkcjonalną architekurę ICE Kraków Congress Centre czy TAURON Areny Kraków. Na ich tle B-Boy Thomaz prezentuje pełną energii i werwy choreografię. Partnerami krakowskiej edycji „Dance City Guide” zostało Miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe, które odpowiadało za organizację planu zdjęciowego i logistykę, a także wspiera projekt promocyjnie.

Thomaz to jeden z najbardziej szanowanych i rozpoznawalnych B-Boyów na całym świecie. Od wielu lat z sukcesami rywalizuje z najlepszymi tancerzami. W 2015 roku jego działania zostały docenione i dostał zaproszenie z „dziką kartą” na światowy finał Red Bull BC One w Rzymie. Rok później podczas Red Bull BC One Cypher Poland pokonał wszystkich rywali i sięgnął po mistrzowski pas. Poza aktywnym udziałem w turniejach jest on też organizatorem i promotorem znanych eventów breakingowych takich jak Dźwiękzłam czy Rockafellaz Anniversary. 

Thomaz nie ukrywa, że plan Dance City Guide był dla niego świetnym doświadczeniem. „Dzięki temu projektowi poznałem miejsca, w których wcześniej nie byłem. Ekipa filmowa była doskonale przygotowana pod kątem miejsc oraz dostosowania muzyki i ruchów, które wykonywałem w klipie.” Ten niezwykły przewodnik nie powstałby bez pomocy Krakowskiego Biura Festiwalowego, które aktywnie pomogło w opracowaniu listy lokacji oraz odpowiadało za koordynację pozyskiwania zgód na zdjęcia.

Już 14 kwietnia będzie można zobaczyć Thomaza w akcji podczas Red Bull BC One Cypher Poland – czyli polskich eliminacji do najbardziej prestiżowych zawodów breakingowych na świecie. Thomaz ponownie zawalczy o tytuł najlepszego polskiego B-Boya. Jego rywalami będzie siedmiu tancerzy, którzy otrzymali dzikie karty oraz ośmiu, którzy zostaną wyłonieni w eliminacjach. Stawką jest bilet do Indii i udział w światowym Las Chance Cypher, który jest ostatnim przystankiem przed globalnym finałem zawodów.

Kraków jest jednym z czterech miast, w których w najbliższy weekend odbywać się będzie Red Bull BC One Cypher. Już w sobotę o miejsce w światowym Last Chance Cypher rywalizować będą również tancerze w Wiedniu, Londynie i Bombaju. Ich rywalizację będzie można oglądać na żywo w ramach 36-godzinnego livestreamu non-stop. Będzie to wyjątkowa okazja do zobaczenia w akcji ponad 100 tancerzy oraz podpatrzenia jak wyglądają zawody w innych krajach. W niedzielę od godziny 18:30 transmitowane będą również krakowskie zawody. Livestrem oglądać można na Red Bull BC One YouTube , Red Bull BC One Facebook, oraz na  Red Bull TV .

Red Bull BC One Cypher Poland odbywa się w ramach trzydniowego tanecznego festiwalu, który zagości w Krakowie od 12 kwietnia. Podczas tego tanecznego święta miłośnicy breakingu i street styles uczestniczyć będą w warsztatach oraz licznych tanecznych bitwach. Ich zmagania oceniać będą taneczne gwiazdy światowego formatu: Hong 10, Poe One, Bartazz, zaś bitwy street styles: Greenteck, Martha i Temps. Kraków już po raz czwarty gościć będzie u siebie to wydarzenie. Wygląda zatem na to, że stolica Małopolski została również polską stolicą tańca.

RED BULL BC ONE CAMP POLAND 2019

12 - 14 kwietnia 2019

Forum Wydarzeń, ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków

BILETY NA RED BULL BC ONE CYPHER POLAND  (14 kwietnia godz. 17:30):  https://going.pl/bcone

36-GODZINNY LIVESTREAM Z RED BULL BC ONE CYPHERS (13-14 kwietnia 2019)

Livestream z Red Bull BC One Cypher Poland (14 kwietnia godz. 18:30)

Red Bull BC One YouTube 

Red Bull BC One Facebook

Red Bull TV 

www.redbull.pl/bcone

Facebook

#RedBullBCOne

Dostępne w kategoriach

music street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Mistrzostwa Świata SuperEnduro - Kraków 2019


Najnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • Forfiter
 • mgl
 • Redakcja
 • lotar
 • Jakub Kosmowski
 • Macko
 • SundayXvip
 • Titangel
 • ursula5198
 • troy5166
 • aybnb51
 • ysqaz62
 • swaldebht7
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności