FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  Serisito — Rafał Dominik —...

News

Serisito — Rafał Dominik — „Polski chłop z tajemniczą kulą” — serigrafia

Od:
Redakcja 
Data:
28 lutego 2019, 13:37
Ocena:
Ocena 0.00

Zapraszamy na premierę serigrafii Rafała Dominika „Polski chłop z tajemniczą kulą”. Grafika ta, to przykład mistrzowskiego użycia digitalnego dłuta przez Rafała, które na powrót zostało zhumanizowane ręcznym drukiem sitowym w Kwiaciarni Grafiki. Rafał Dominik, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – dyplom w pracowni Leona Tarasewicza obronił w 2009 roku. Tworzy rzeźby, obrazy (również cyfrowe), kolaże, filmy wideo, oraz filmy animowane.

Serisito — Rafał Dominik — „Polski chłop z tajemniczą kulą” — serigrafia Foto: Serisito — Rafał Dominik — „Polski chłop z tajemniczą kulą” — serigrafia
Serigrafię Dominika powstała w warszawskiej pracowni sitodruku Kwiaciarnia Grafiki, która stawia sobie za cel propagowanie serigrafii nie tylko wśród fanów, kolekcjonerów ale też i artystów. Od pierwszych swych sitodrukowych projektów zapraszając ich do współpracy i zachęcając do spróbowania sił w tej — szlachetnej, a jednocześnie nowoczesnej technice druku — cytując Maurycego Gomulickiego jednego z autorów serigrafii dla Kwiaciarni.

Serisito — Rafał Dominik — „Polski chłop z tajemniczą kulą” — serigrafia Foto: Serisito — Rafał Dominik — „Polski chłop z tajemniczą kulą” — serigrafia
W cyklu Serisito
Kwiaciarnia Grafiki stara się zawrzeć te przymioty sitodruku, które dla ich pracowni są kluczowe. Unikalność — ręcznie drukowane sitami serigrafie pozwalają na krótkie edycje, zamykające się od kilku do kilkudziesięciu egzemplarzy. Ta powtarzalność techniki ma wpływ na jej demokratyczną cenę, którą starają się ustawić na poziomie dostępnym dla fana czy kolekcjonera. Autentyczność, każda grafika jest sygnowana przez autora. Na cykl Serisito składają się prace różnych autorów/rek.

Premiera serigrafi Rafała Dominika będzie miała miejsce 3 marca 2019 r. o godzinie 20 
na stronie https://graphicsflowershop.com/ prowadzonym przez Kwiaciarnię Grafiki internetowym sklepie z artefaktami sztuki sitodruku. Każdą dostępną grafikę można też zobaczyć osobiście w ich pracowni na warszawskim Powiślu. Wcześniej poleca się umówić.

Rafał Dominik wystawiał w najważniejszych polskich instytucjach zajmujących się sztuką współczesną, ostatnio w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Galerii Arsenał w Białymstoku, BWA w Katowicach. Jako miłośnik popkultury, Rafał Dominik sztukę i plastykę postrzega jako ważny element życia społecznego. W wielu pracach zajmuje się wprowadzaniem jej do szerszego obiegu. 

Kwiaciarnia Grafiki, to pracownia sitodruku, studio projektowe. Jedyna galeria w Polsce, która prezentuje prace wykonane technikom sitodruku. Prowadzi również sklep internetowy graphicsflowershop.com gdzie sprzedaje artefakty (grafiki, plakaty, koszulki) sztuki sitodruku. Kwiaciarnię Grafiki prowadzoną ilustratorka Martę Kwiatek oraz aktywista, grafik i rowerzysta Kwiatek. Możecie ich również kojarzyć jako kolektyw Kwiatuchi.

Serisito — Rafał Dominik — „Polski chłop z tajemniczą kulą” — serigrafia Foto: Serisito — Rafał Dominik — „Polski chłop z tajemniczą kulą” — serigrafia

Dostępne w kategoriach

street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności