FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  Polka najlepszą freestylerką na...

News

Polka najlepszą freestylerką na świecie!

Od:
Redakcja 
Data:
23 listopada 2018, 21:15
Ocena:
Ocena 0.00
JURY RED BULL STREET STYLE W WARSZAWIE PRZEWODZIŁ ROBERTO CARLOS

W czwartkowy wieczór (22.11) warszawska Hala Gwardii zamieniła się arenę zmagań najlepszych żonglerów piłką. Do światowego finału Red Bull Street Style przystąpiło ponad 50 zawodników z 45 państw. Na najwyższym stopniu podium stanął Norweg Erlend Fagerli, a wśród kobiet triumfowała Agnieszka Mnich. Kibice zebrani w stolicy i ci przed ekranami byli świadkami niezwykle widowiskowej, pełnej zwrotów akcji rywalizacji. W sędziowskiej ławie zasiadł sam Roberto Carlos, a w rolę komentatora wcielił się YouTuber znany jako PLKD.

Aguśka Mnich podczas ogłoszenia wyników Foto: Aguśka Mnich podczas ogłoszenia wyników
Freestyle football to dyscyplina polegająca na wykonywaniu efektownych ewolucji z piłką. Kibice w stolicy poznali ją w najlepszym wydaniu. Red Bull Street Style śmiało można nazwać mundialem freestyle footballu. Obchodząca 10. jubileusz impreza ściągnęła do Polski profesjonalistów z całego globu, zwycięzców krajowych eliminacji. Dzień przed decydującą fazą odbyły się eliminacje wyłaniające szesnastu mężczyzn (TOP16) i cztery kobiety (TOP4).

Erlend Fagerli_Roberto Carlos podczas ogłoszenia wyników Foto: Erlend Fagerli_Roberto Carlos podczas ogłoszenia wyników
Hala Gwardii wypełniła się po brzegi tuż po otwarciu bram. Magnesem dla publiczności była obecność w ścisłym finale trójki Polaków: Agnieszki „Aguśki” Mnich, Kaliny Matysiak, Bartłomieja „Kala” Raka i piłkarskiej gwiazdy, Roberto Carlosa. Brazylijczyk zasiadł jako gość honorowy w jury. Przez sędziów w zawodniczych występach oceniane były: stopień trudności, wszechstronność, oryginalność, wykonanie i panowanie nad piłką.

- Nie mam złudzeń, żaden piłkarz nie ma szans w starciu z tymi chłopkami i dziewczynami. To trochę dwie różne odmiany piłki nożnej, my biegamy po boisku, oni specjalizują się w trikach. Jestem pod wielkim wrażeniem ich umiejętności. – tak komentował poziom zawodników sam Roberto Carlos, który specjalnie na te zawody przyjechał do Polski.

Erlend Fagerli zdominował rywalizację freestyle footballerow Foto: Erlend Fagerli zdominował rywalizację freestyle footballerow
Sportowy format rywalizacji to wciągające widowiskowe. Gracze mierzyli się w 3 minutowych pojedynkach 1 na 1. Prezentując na scenie dynamiczne układy musieli zyskać uznanie sędziów, którzy po zakończonej batalii po kolei wyciągali w górę kartki z nazwiskami swoich faworytów.

Bartek „Kala” Rak w pięknym stylu wszedł do 1/8 finału, w którym niestety musiał uznać lepszą dyspozycję zwycięzcy całego turnieju – Erlanda. Korzystniej sytuacja ułożyła się dla Agnieszki Mnich. Uskrzydlona dopingiem Aguśka dotarła do wielkiego finału kobiet, w którym przyszło się jej zmierzyć z obrończynią tytułu, Francuzką Melody Donchet. Tym razem to jednak Polka była górą i została nową mistrzynią Światowych Finałów Red Bull Street Style. Odbierając ogromne trofeum w kształcie Pałacu Kultury nie kryła łez radości.

- Wiedziałam, że zwycięstwo jest w moim zasięgu – już podczas ostatniego finału w 2016 roku otarłam się o pierwsze miejsce. Walkę o tytuł znów toczyłam z Melody Donchet. Tym razem to ja nie popełniłam błędów. Jestem przeszczęśliwa! Dziękuję!

Dostępne w kategoriach

sport street

Powiązania

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności