FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  DJ Praktyczna Pani Mistrzem Polski...

News

DJ Praktyczna Pani Mistrzem Polski DJ-ingu.

Od:
Redakcja 
Data:
24 września 2018, 09:41
Ocena:
Ocena 0.00
KOBIETY PRZEJMUJĄ SCENĘ DJ-SKĄ.

22 września Poznań zamienił się w stolicę DJ-ingu, a to za sprawą polskiego finału zawodów DJskich Red Bull Music 3Style. Szóstka DJ-ów walczyła tego wieczoru o bilet do Tajpej i miejsce w światowym finale. Każdy z zawodników musiał swoim setem porwać publiczność do tańca i zdobyć serca jury. Najlepiej udało się to DJ Praktycznej Pani. To ona będzie reprezentować Polskę na światowym finale, lecz już zapisała się w historii zawodów jako pierwsza kobieta, która zdobyła tytuł Mistrza Polski.

Praktyczna Pani Red Bull Music 3Style National Final Poznań 2018 Foto: Praktyczna Pani Red Bull Music 3Style National Final Poznań 2018
Zadanie, z którym zmierzyć musieli się zawodnicy nie było proste. Każdy z nich miał zaledwie 15 minut na zmiksowanie co najmniej 3 różnych gatunków muzycznych oraz zaprezentowanie wysokich umiejętności technicznych. Przygotowanie takiego seta wymaga ogromnego wyczucia stylistycznego, kreatywności, znajomości trendów muzycznych oraz wielu dni ćwiczeń.

Jak trudym zdaniam jest przygotowanie się do zawodów, doskonale wie jury, w skład którego wchodzą dotychczasowi Mistrzowie Red Bull Music 3Style: aktualny Mistrz Świata – DJ Damianito (Włochy), Mistrz Świata z 2010 r. - DJ Aleqs Notal (Francja) i dwukrotny Mistrz Polski: DJ 69Beats.

Damianito, Red Bull Music 3Style National Final Poznań 2018 Foto: Damianito, Red Bull Music 3Style National Final Poznań 2018
Przygotowanie takiego seta różni się od przygotowania seta na zwykłą imprezę. W tym drugim przypadku myśli się głównie o publiczności, o tym jak będzie ona reagować na muzykę. DJ skupia się na tym, żeby ludzie dobrze się bawili. Na zawodach jest to tylko jedno z kryteriów”- tłumaczy tegoroczny sędzia, DJ 69Beats i dodaje - „Nie jest sztuką zagrać przez 15 minut same hity, przy których publiczność będzie skakać. Tutaj trzeba się wyróżnić. Orginalność wygrywa.”

DJ Praktyczna Pani, która jest pierwszą kobietą w historii polskich finałów z tytułem Mistrza, nie kryła swojego zaskoczenia werdyktem sędziów. „Jestem mega zaskoczona. Myślałam, że będzie to ktoś inny.” – komentowała po ogłoszeniu werdyktu. „Obrady sędziów były burzliwe. Nikt z nas nie miał na początku tych samych typów, ale po długiej dyskusji wspólnie wybraliśmy zwycięzcę.” – zdradza DJ 69Betas. – „Dzisiejszego wieczoru wszyscy byli bardzo blisko zwycięstwa”.

DJ Praktyczna Pani stanła przed dodatkowym wyzwaniem tego wieczoru, ponieważ na scenę wkroczyła z nogą w gipsie. Na kilka dni przed zawodami DJ-ka złamała nogę. To jednak nie zatrzymało ją w drodze na polski finał i miejmy nadzieję, że nic nie zatrzyma jej w walce o tytuł Mistrza Świata. Teraz czekają ją przygotowania na światowy finał w Tajpej, gdzie będzie reprezentować Polskę i zmierzy się z Mistrzami z ponad 20 krajów. Zdobycie tego tytułu oznacza nie tylko uznanie na światowej scenie DJ-skiej, lecz jest również furtką do międzynarodowej kariery.

A zapowiada się, że DJ Praktyczna Pani ma na to spore szanse. „Po ostatnim światowym finale, który odbył się w lutym w Krakowie, miałem okazję wiele podróżować po całym świecie i poznawać DJ-ów z różnych miejsc. Myślę, że Polska jest zawsze o krok przed innymi krajami, ponieważ macie ogromną undergroundową scenę turntablistyczną” – komentował po zawodach aktualny Mistrz Świata - DJ Damianito z Włoch.

Wyniki Red Bull Music 3Style National Final Poland

Miejsce 1. DJ Praktyczna Pani

Miejsce 2. ex aequo - DJ Gafo i DJ Def Wave.

Miejsce 3. DJ Staszek Selektah

Red Bull Music 3Style National Final Poznań 2018 Foto: Red Bull Music 3Style National Final Poznań 2018
Autor zdjęć – Piotr Szapel

Więcej informacji:

www.redbullmusic.pl

www.redbullmusic3style.com

Facebook

Twitter

Instagram

#3STYLE #PLAYWITHMUSIC

Dostępne w kategoriach

music street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!
 • racky
  od:
  racky
  data
  26 września 2018, 14:50
  Gratuję Praktycznej Pani - nazywa się całkiem oryginalnie.
 • Majkelik
  od:
  Majkelik
  data
  24 września 2018, 11:47
  Genialna ksywka!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności