FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  Kto zobaczy spektakl taneczny Red...

News

Kto zobaczy spektakl taneczny Red Bull Flying Illusion?

Od:
Redakcja 
Data:
13 kwietnia 2017, 13:08
Ocena:
Ocena 2.00

Niecodzienny spektakl łączący dwa pozornie niepasujące do siebie światy - taniec i iluzję – po raz pierwszy zostanie zaprezentowane w Polsce w listopadzie. Red Bull Flying Illusion to najnowsze show grupy Flying Steps, mistrzów świata w breakdance. Na stronie www.redbull.pl można było wygrać dwa podwójne zaproszenia na premierę. Znamy szczęśliwców, którzy je zdobyli.

Red Bull Flying Illusion to historia nawiązująca do odwiecznej walki dobra ze złem, najlepsi tancerze świata oraz wyzwanie rzucone percepcji publiczności. Spektakl powstał pod egidą Vartana Basila, choreografa znanego z zaskakujących pomysłów, przekraczających granice ludzkiego ciała i wyobraźni. Do widowiska zaprosił tylko najlepszych, czyli tanecznych artystów z grupy Flying Steps, wielokrotnie nagradzanej i docenianej na arenie międzynarodowej. Razem stworzyli zapierającą dech w piersi fuzję ruchów power moves, popping, locking oraz hip-hop z fantastyczną efektami specjalnymi i projekcjami multimedialnymi. 

Red Bull Flying Illusion–Robozee and Lil Rock Foto: Red Bull Flying Illusion–Robozee and Lil Rock
Znamy już pierwszych widzów tego wyjątkowego widowiska, którzy dzięki swej wiedzy i kreatywności zdobyli zaproszenie na Red Bull Flying Illusion. Zostali nimi Ola Rymer oraz Bartosz Maryjka, który tak uzasadnia swoją chęć udziału w premierze: „Idąc przez życie często tworzymy iluzję, która mówi nam, że nie możemy czegoś osiągnąć. Jesteśmy słabi i powinniśmy podążać według powszechnie przyjętych schematów. Red Bull Flying Illusion jest czymś zupełnie przeciwnym. To spektakl, który ukazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazuje, jak ciężką pracą można zdobyć najwyższe szczyty. (…) Nie ma lepszej motywacji, jak widok innych ludzi, którzy tworzą niesamowite rzeczy, ponieważ to znak, że i ja mogę być w tym miejscu!”.

Zadanie konkursowe nie było proste. Aby zdobyć bilet należało odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących grypy Flying Steps. Podpowiedzi można było szukać w serialu  dokumentalnym „Follow The Steps – Breakin' The World” prezentującym kulisy pracy tancerzy z Flying Steps. Zobaczyć go można na Red Bull TV.

Red Bull Flying Illusion Foto: Red Bull Flying Illusion

O FLYING STEPS

Flying Steps to jedna z odnoszących największe sukcesy ekip na światowej scenie tańca ulicznego. Ich zapierające dech w piersiach występy i niepowtarzalne choreografie od lat wzbudzają podziw publiczności. Grupa powstała w 1993 roku w Berlinie z inicjatywy Vartana Bassila i Kadira “Amigo” Memisa, a jej specjalność to b-boying oraz popping i locking. Flying Steps mają na swoim koncie kilka wygranych mistrzostw świata, w tym Battle of the Year oraz Red Bull Beat Battle.

W 2007 roku założyli Flying Steps Academy, która zapewniła im doskonałą przestrzeń do mentoringu i szkolenia nowego pokolenia ulicznych tancerzy. Wiosną 2013 roku, w ramach obchodów 20-lecia grupy, w samym sercu Berlina powstała nowa akademia o powierzchni 700 m2, dzięki której kolejni tancerze dostali szansę uczenia się od najlepszych. Za sprawą Red Bull Flying Illusion członkowie Flying Steps łączą dwa światy, które z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego – a mają w tym już pewne doświadczenie. Ich poprzednie show Red Bull Flying Bach, prezentowane w Polsce w 2013 r., stanowiło mieszankę kultury ulicznej i sztuk pięknych przy akompaniamencie muzyki Jana Sebastiana Bacha. Spektakl sprawił, że świat muzyki klasycznej dosłownie stanął na głowie, i na przestrzeni trzech lat wzbudził zachwyt ponad 200 tysięcy widzów. W 2010 roku Red Bull Flying Bach otrzymał prestiżowe wyróżnienie w postaci German ECHO Classic Special Award.

Serial dokumentalny ukazujący życie sześciu tancerzy z Flying Steps zobaczyć można na Red Bull TV.

RED BULL FLYING ILLUSION
PIĄTEK 3 LISTOPADA godz. 20:00 (PREMIERA)
SOBOTA 4 LISTOPADA  godz. 16:00
HALA TORWAR, ŁAZIENKOWSKA 6A, WARSZAWA

WIĘCEJ INFORMACJI ORAZ BILETY NA www.redbullflyingillusion.pl

Dostępne w kategoriach

street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • Forfiter
 • mgl
 • Redakcja
 • lotar
 • Jakub Kosmowski
 • GrubSon
 • vezxu89
 • jozefa
 • flkid12
 • vzfuu22
 • acsoz86
 • qgpms19
 • aybnb51
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności