FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  Ruszyła sprzedaż biletów na...

News

Ruszyła sprzedaż biletów na spektakl Red Bull Flying Bach!

Od:
Redakcja 
Data:
4 września 2013, 09:14
Ocena:
Ocena 0.00

Unikalne show łączące klasyczne dźwięki Jana Sebastiana Bacha i współczesny fenomen tańca breakdance – zespół Flying Steps - zawita po raz pierwszy do Polski!  Spektakl Red Bull Flying Bach, który wprawia w zachwyt widzów na całym świecie, będzie miał w Polsce dwie odsłony - 15 i 16 października w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Bilety na wydarzenie są już dostępne w sprzedaży.

Red Bull Flying Bach to międzynarodowy spektakl muzyczno-taneczny, który łamie schematy zarówno  w tańcu breakdance, jak i muzyce klasycznej. Czterokrotni mistrzowie świata breakdance, grupa Flying Steps, kreatywnie odtwarza „Dobrze temperowany klawesyn” Jana Sebastiana Bacha. Ich hip-hopowe akrobacje dopełniają melodie wielkiego kompozytora, przełamując granice pomiędzy muzyką poważną, a sztuką miejską.

Grupa Flying Steps w Islandii Foto: Grupa Flying Steps w Islandii
Każdy tancerz reprezentuje dokładnie to, co zostało zapisane na pięciolinii. Odzwierciedlamy każdy głos fug Bacha. Jeden tancerz reprezentuje wysokie tony, drugi obrazuje tony pośrednie, z kolei basy  zostały przypisane trzeciemu tancerzowi. W ten sposób dosłownie ucieleśniamy istotę muzyki Bacha” – komentuje Vartan Bassil, autor choreografii i lider grupy Flying Steps.

Dyrektorem artystycznym Red Bull Flying Bach jest uznany pianista, dyrygent i reżyser operowy – Christoph Hagel. W pracy nad spektaklem zajął się analizą i przekładem struktury muzycznej twórczości Bacha tak, aby była zrozumiała dla tancerzy Flying Steps. Wspólnie z tancerzami zdobył renomowaną nagrodę za pracę w dziedzinie muzyki klasycznej „ECHO Klassik Sonderpreis 2010”.

Bilety na spektakle 15 i 16 października są już dostępne w sprzedaży w czterech kategoriach cenowych:

  • Kategoria I – 120 zł
  • Kategoria II – 90 zł
  • Kategoria II – 60 zł
  • Kategoria IV – 45 zł

Można je nabyć za pośrednictwem strony www.redbullflyingbach.pl lub www.eventim.pl

***

Historia w tle spektaklu, to opowieść o konflikcie pojawiającym się między grupą b-boyów i wkraczającą na ich teren baleriną. Przepaść dzielącą sztukę uliczną i taniec klasyczny nie pozwala na nawiązanie nici porozumienia między tancerzami do momentu, w którym jeden z b-boyów zakochuje się w baletnicy. Spektakl jest opowieścią o różnicach, jakie dostrzega potencjalny odbiorca w pomyśle na połącznie twórczości Jana Sebastiana Bacha z kulturą breakdance. Jednak przy głębszym poznaniu można zauważyć, że tak jak balet i breakdance, tak Bacha i hip-hop łączy podobna wrażliwość, precyzja i zamiłowanie do sztuki.

                   Więcej informacji o projekcie oraz bilety dostępne na: www.redbullflyingbach.pl

Dostępne w kategoriach

music street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności