FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  Off Piotrkowska

News

Off Piotrkowska

Od:
pawelec 
Data:
21 marca 2012, 14:30
Ocena:
Ocena 5.00
Ul. Piotrkowska 138, Łódź. Pod ten adres powinni udać się ludzie, którzy szukają niepowtarzalnego klimatu, wyjątkowych produktów lub chcą kreatywnie spędzić czas

W czasach przedwojennych przy ulicy Piotrkowskiej funkcjonowała fabryka Fraza Ramischa, która prężnie produkowała tkaniny. Później industrialne powierzchnie starej fabryki zagospodarowały małe przedsiębiorstwa a okoliczny plac zajmowały liczne budki z chińskim żarciem zwane „chinatown”. Obecnie to centrum alternatywnej kultury Łodzi. Plac został niemalże w całości oczyszczony z chińskich budek dając miejsce mini rampie zbudowanej przez SKATEPARKI.PL.

Off Piotrkowska Foto: Off Piotrkowska
Fabryczne przestrzenie dają miejsca rozwijającym się firmą takich jak hurtownia Piotra Dabova POGO lub pracownia i hurtownia Rafał Lejmana RUSH oraz hurtownia SYSTEMSKLEP.PL. W starej fabryce między innymi można też zakupić oldschoolowe ciuszki w butiku NEOVINTAGE lub dobrze się zabawić w klubie DOM lub wypić piwo ze skejtową ekipą w pubie SPALENI SŁOŃCEM. OFF PIOTRKOWSKA mieści też większe i mniejsze firmy o tematyce alternatywnej kultury i nie tylko, ale co ciekawsze mieści również saunę w której heteroseksualne osoby moga nie zaznać odprężenia.

Off Piotrkowska Foto: Off Piotrkowska
 
Off Piotrkowska Foto: Off Piotrkowska
W niedzielę 18 marca zostały ukończone prace nad nowopowstałym obiektem. Kryty bowl Bardzo to nas cieszy ponieważ w Polsce to prawdziwa rzadkość. Bowl powstał z inicjatywy aktywnie wspomagającego polska deskorolkę Piotra Dabova a zbudowany z pomocą SKATEPARKI.PL i firmy BURN za co wszyscy zgodnym chórem mówimy DZIĘKUJEMY! Bowl mieści się w pomieszczeniu o powierzchni 100m2.

Off Piotrkowska Foto: Off Piotrkowska
Projekt został zaczerpnięty od Trashera co gwarantuje idealne wymiary i kąty na których można pięknie pojeździć. Równie pięknie miska bowla została pomalowana przez artystę Gregora Gonsiora. Wszystko pięknie? Niestety nie! Doszły nas słuchy że bowl prawdopodobnie będzie funkcjonował tylko do czerwca bieżącego roku. Cień nadziei jest. Negocjacje mają być. Trzymamy bardzo mocno kciuki aby ten unikatowy obiekt pozostał na ulicy Piotrkowskiej 138 w łodzi, a tym czasem śpieszmy się uczyć jazdy w bowlu.

Tekst: Piotr Kiełb

Dostępne w kategoriach

skate skateboarding sport street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności