FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  Tymek w neo punk’owej odsłonie i...

News

Tymek w neo punk’owej odsłonie i Otsochodzi w pierwszym koncercie z live bandem

Od:
Redakcja 
Data:
23 czerwca 2022, 16:08
Ocena:
Ocena 0.00
TAK ZAPOWIADA SIĘ RED BULL SOUNDCLASH. OGLĄDAJ LIVESTREAM Z WYDARZENIA!

 TRANSMISJA NA ŻYWO ROZPOCZNIE SIĘ 25 CZERWCA O GODZINIE 20:00 NA WWW.REDBULL.PL/SOUNDCLASH.

Red Bull SoundClash to muzyczny pojedynek, który wychodzi poza utarte schematy grania na żywo. W sobotę, 25 czerwca w warszawskiej hali COS Torwar zmierzy się dwóch utalentowanych raperów młodego pokolenia – Tymek i Otsochodzi - wraz ze swoimi zespołami. Każdy z nich będzie miał kilka rund, żeby podbić serca publiczności, bo to właśnie ona, siłą swoich gardeł, zadecyduje o tym, kto zostanie zwycięzcą! Bilety są dostępne na stronie www.redbull.pl/soundclash.  

To coś więcej niż koncert – na widzów czekają specjalnie na tę okazję przygotowane numery i aranże kawałków własnych oraz „rywala”, a także goście specjalni każdego z artystów. Czego jeszcze możemy się spodziewać? „Z mojej strony neo punk rocka i dużo skakania.” – zdradza Tymek. To będzie wieczór pełen wrażeń i zaskoczeń, a nawet… pierwszych razów!”. „Ja mega się jaram i mam wrażenie, że w pełni się przygotowuję. (…) Pierwszy raz gram całą sztukę z własnym zespołem. Zmieniamy aranżacje, kminimy nad każdym najmniejszym elementem – to jest żywa muzyka.” – opowiada o przygotowaniach do Red Bull SoundClash Otsochodzi.

Red Bull SoundClash Foto: Red Bull SoundClash
Kto okaże się lepszy w tym pojedynku? Przekonamy się już 25 czerwca! Zmagania artystów można oglądać od godziny 20:00, zarówno na miejscu wydarzenia, jak i online, w transmisji dostępnej na stonie www.redbull.pl/soundclash.

FORMAT WYDARZENIA

Red Bull SoundClash to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, podczas którego zmierzą się ze sobą dwie gwiazdy wraz ze swoimi zespołami. Celem jest podbicie serc publiczności – to ona zdecyduje o wyniku pojedynku. Artyści wystąpią na przeciwległych scenach, a sama rywalizacja przebiegać będzie według precyzyjnie określonego scenariusza:

  • Pierwsze zadanie postawione przed Tymkiem i Otsochodzi to wykonanie własnej wersji znanego hitu spoza ich repertuaru.
  • W drugiej rundzie artyści wejdą w buty rywala, by „przejąć” utwór wykonywany na sąsiedniej scenie i grać go dalej w swojej stylistyce.
  • Trzecia runda to niepowtarzalna szansa, by usłyszeć kawałki Tymka i Otsochodzi w nietypowych wersjach – nietypowe dla nich gatunki muzyczne narzuci DJ.
  • W finale na każdej ze scen pojawią się goście specjalni, którzy mogą przesądzić o losach pojedynku!

Red Bull SoundClash to wydarzenie, podczas którego publiczność ma okazję poznać artystów z zupełnie innej strony i usłyszeć ich w wyjątkowym, przygotowanym specjalnie na tą okazję, repertuarze. Spektakularny muzyczny show nawiązuje do tradycji bitew jamajskich soundsystemów, które od połowy ubiegłego wieku rywalizują ze sobą na nagrania i specjalne, sceniczne wykony. David „RamJam” Rodigan, prawdziwy ojciec chrzestny kultury soundclash, który tworzył ją i promował przez ostatnie 40 lat, porównywał takie muzyczne spotkania soundsystemów do meczu bokserskiego albo godowej walki zwierząt – bo chodzi w nich przede wszystkim o to, żeby wygrać, ale też w jak najbardziej widowiskowy sposób!

O ARTYSTACH

TYMEK: Wychowywał się na muzyce Grechuty, Niemena, rapie Magika i Paktofoniki, by po latach samemu nie zamykać się w jednym gatunku, ale iść pod prąd i szukać dla siebie nowych form wyrazu. Zaczynał od klasycznych rapowych klimatów, by na kolejnych płytach zaskakiwać czymś innym. Z płyty na płytę przybywało mu też fanów i bił kolejne rekordy. To właśnie Tymek został pierwszym polskim artystą, któremu udało się przekroczyć barierę 100 mln wyświetleń na YouTube z trzema różnymi utworami. Do niego też należy pierwszy podwójny Diament w historii polskiego rapu.

OTSOCHODZI: Młody Jan, „Nowy kolor” to on. Współtwórca także hiphopowej grupy OIO, w której udziela się obok Young Igiego i Okiego. „Gadają, że dobry chłopak, gadają, że dobry ziomal” – jak sam rapuje w przebojowym „Nie, nie”, ale Otsochodzi to przede wszystkim świetny raper, któremu nie straszny oldschool, nie straszny newschool. Chętnie eksperymentuje i nie zamyka się w jednym stylu. Sprawdza się na każdym bicie i w każdej estetyce, na swoich płytach podnosząc poprzeczkę nie tylko sobie, ale i całej scenie.

Partnerami wydarzenia są Samsung i Snipes.

Dostępne w kategoriach

music street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności