FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  Znamy zwycięzców Red Bull BC One...

News

Znamy zwycięzców Red Bull BC One Cypher Poland

Od:
Redakcja 
Data:
17 maja 2022, 12:47
Ocena:
Ocena 0.00
B-GIRL PAULINA I B-BOY WIGOR BĘDĄ REPREZENTOWAĆ POLSKĘ PODCZAS ŚWIATOWEGO FINAŁU ZAWODÓW W NOWYM JORKU.

RETRANSMISJA DOSTĘPNA NA WWW.REDBULL.PL/BCONE. 

W minioną niedzielę B-Girl Paulina i B-Boy Wigor zostali mistrzami ogólnopolskich zawodów breakdance - Red Bull BC One Cypher Poland. Otrzymali oni tym samym szansę na reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej podczas światowego finał zawodów Red Bull BC One w Nowym Jorku. Retransmisję z wydarzenia oglądać można na stronie www.redbull.pl/bcone.

B-Girl Paulina_Red Bull BC One Cypher Poland 2022 Foto: B-Girl Paulina_Red Bull BC One Cypher Poland 2022
Spektakularne obroty, widowiskowe ewolucje i mnóstwo tańca w najlepszym wydaniu – tak w skrócie wyglądał tegoroczny Red Bull BC One Cypher Poland. W turnieju wzięło udział 16 najlepszych B-Boyów i 8 najlepszych B-Girls z całej Polski. Po wielu zaciętych pojedynkach najlepsi okazali się B-Girl Paulina i B-Boy Wigor.

Szczerze mówiąc, jeszcze do końca to do mnie nie doszło. Tak dużo emocji, że nie wiem co powiedzieć. To na pewno będzie mój pierwszy raz w USA, zawsze moim marzeniem było, by tam polecieć i dziś się ono spełniło, z czego się bardzo cieszę - mówił tuż po dekoracji B-Boy Wigor.

Red Bull BC One Camp Poland 2022.Wigor & Paulina Foto: Red Bull BC One Camp Poland 2022.Wigor & Paulina
Zwycięstwo w tegorocznej edycji wcale nie było łatwe ze względu na wysoki poziom zawodów. Dodatkową trudnością był fakt, że po drodze do finału B-Boy Wigor musiał mierzyć się z aż pięcioma swoimi kolegami, z którymi wspólnie tworzą grupę Coolkidz Mob. W ścisłym finale tancerz spotkał się z reprezentantem innej ekipy, Crate of Wax,  B-Boyem Bartkiem, z którym stoczył imponujący pojedynek.

Obok niego na podium stanęła B-Girl Paulina, która w finałowym pojedynku pokonała B-Girl AGT.

To był mój cel wygrać, ale łatwo nie było. Dzisiejszy finał to był taki rewanż za Red Bull BC One Cypher w 2019 roku i to mi dodało skrzydeł. (śmiech) Powiedziałam sobie: nie tym razem, bo w 2019 roku światowy finał odbywał się w Mumbaju i bardzo chciałam tam polecieć, teraz finał odbywa się w Nowym Jorku, co też jest moim marzeniem, więc nie odpuściłam - mówiła Paulina.

Red Bull BCOne Camp Poland 2022 Wigor & Paulina Foto: Red Bull BCOne Camp Poland 2022 Wigor & Paulina
W listopadzie oboje pojadą do Nowego Jorku, gdzie walczyć będą o awans do Red Bull BC One World Final. Przed nimi udział w Last Chance Cypher, w którym zmierzą się ze sobą zwycięzcy ogólnokrajowych finałów z całego świata.

RED BULL BC ONE CAMP 2022

Niedzielny finał poprzedził Red Bull BC One Camp, czyli trwające trzy dni, od 13 do 15 maja, wydarzenie pełne warsztatów z różnych stylów tańca, tanecznych bitew a nawet zajęć Jogi czy Movement.

Red Bull BC One Camp Poland 2022 Warsztaty Foto: Red Bull BC One Camp Poland 2022 Warsztaty
W jego trakcie tancerze mogli rozwijać swoje umiejętności oraz mierzyć się ze sobą w bitwach na parkiecie.

O RED BULL BC ONE

Red Bull BC One to największe i najbardziej prestiżowe zawody breakingowe 1 vs 1 na świecie. Co roku tysiące tancerzy walczą o możliwość wystąpienia w globalnym finale.

Od 2004 roku odbyło się już 18 światowych finałów w największych miastach na całym świecie. Rywalizacja w ramach Red Bull BC One obejmuje ponad 60 imprez i aktywacji przeprowadzanych w ponad 30 krajach. Dla krajów bez tego typu wydarzeń przygotowano zawody w formacie online – Red Bull BC One E-Battle, dzięki którym każda osoba podłączona do Internetu, w dowolnym miejscu na świecie, ma szansę zostać kolejnym krajowym mistrzem.

Red Bull BC One pod swoimi skrzydłami ma także jedną z najlepszych ekip breakingowych świata, Red Bull BC One All Stars.

Dostępne w kategoriach

music street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności