FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  Znamy zwycięzców Red Bull BC One...

News

Znamy zwycięzców Red Bull BC One Cypher Poland

Od:
Redakcja 
Data:
17 maja 2022, 12:47
Ocena:
Ocena 0.00
B-GIRL PAULINA I B-BOY WIGOR BĘDĄ REPREZENTOWAĆ POLSKĘ PODCZAS ŚWIATOWEGO FINAŁU ZAWODÓW W NOWYM JORKU.

RETRANSMISJA DOSTĘPNA NA WWW.REDBULL.PL/BCONE. 

W minioną niedzielę B-Girl Paulina i B-Boy Wigor zostali mistrzami ogólnopolskich zawodów breakdance - Red Bull BC One Cypher Poland. Otrzymali oni tym samym szansę na reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej podczas światowego finał zawodów Red Bull BC One w Nowym Jorku. Retransmisję z wydarzenia oglądać można na stronie www.redbull.pl/bcone.

B-Girl Paulina_Red Bull BC One Cypher Poland 2022 Foto: B-Girl Paulina_Red Bull BC One Cypher Poland 2022
Spektakularne obroty, widowiskowe ewolucje i mnóstwo tańca w najlepszym wydaniu – tak w skrócie wyglądał tegoroczny Red Bull BC One Cypher Poland. W turnieju wzięło udział 16 najlepszych B-Boyów i 8 najlepszych B-Girls z całej Polski. Po wielu zaciętych pojedynkach najlepsi okazali się B-Girl Paulina i B-Boy Wigor.

Szczerze mówiąc, jeszcze do końca to do mnie nie doszło. Tak dużo emocji, że nie wiem co powiedzieć. To na pewno będzie mój pierwszy raz w USA, zawsze moim marzeniem było, by tam polecieć i dziś się ono spełniło, z czego się bardzo cieszę - mówił tuż po dekoracji B-Boy Wigor.

Red Bull BC One Camp Poland 2022.Wigor & Paulina Foto: Red Bull BC One Camp Poland 2022.Wigor & Paulina
Zwycięstwo w tegorocznej edycji wcale nie było łatwe ze względu na wysoki poziom zawodów. Dodatkową trudnością był fakt, że po drodze do finału B-Boy Wigor musiał mierzyć się z aż pięcioma swoimi kolegami, z którymi wspólnie tworzą grupę Coolkidz Mob. W ścisłym finale tancerz spotkał się z reprezentantem innej ekipy, Crate of Wax,  B-Boyem Bartkiem, z którym stoczył imponujący pojedynek.

Obok niego na podium stanęła B-Girl Paulina, która w finałowym pojedynku pokonała B-Girl AGT.

To był mój cel wygrać, ale łatwo nie było. Dzisiejszy finał to był taki rewanż za Red Bull BC One Cypher w 2019 roku i to mi dodało skrzydeł. (śmiech) Powiedziałam sobie: nie tym razem, bo w 2019 roku światowy finał odbywał się w Mumbaju i bardzo chciałam tam polecieć, teraz finał odbywa się w Nowym Jorku, co też jest moim marzeniem, więc nie odpuściłam - mówiła Paulina.

Red Bull BCOne Camp Poland 2022 Wigor & Paulina Foto: Red Bull BCOne Camp Poland 2022 Wigor & Paulina
W listopadzie oboje pojadą do Nowego Jorku, gdzie walczyć będą o awans do Red Bull BC One World Final. Przed nimi udział w Last Chance Cypher, w którym zmierzą się ze sobą zwycięzcy ogólnokrajowych finałów z całego świata.

RED BULL BC ONE CAMP 2022

Niedzielny finał poprzedził Red Bull BC One Camp, czyli trwające trzy dni, od 13 do 15 maja, wydarzenie pełne warsztatów z różnych stylów tańca, tanecznych bitew a nawet zajęć Jogi czy Movement.

Red Bull BC One Camp Poland 2022 Warsztaty Foto: Red Bull BC One Camp Poland 2022 Warsztaty
W jego trakcie tancerze mogli rozwijać swoje umiejętności oraz mierzyć się ze sobą w bitwach na parkiecie.

O RED BULL BC ONE

Red Bull BC One to największe i najbardziej prestiżowe zawody breakingowe 1 vs 1 na świecie. Co roku tysiące tancerzy walczą o możliwość wystąpienia w globalnym finale.

Od 2004 roku odbyło się już 18 światowych finałów w największych miastach na całym świecie. Rywalizacja w ramach Red Bull BC One obejmuje ponad 60 imprez i aktywacji przeprowadzanych w ponad 30 krajach. Dla krajów bez tego typu wydarzeń przygotowano zawody w formacie online – Red Bull BC One E-Battle, dzięki którym każda osoba podłączona do Internetu, w dowolnym miejscu na świecie, ma szansę zostać kolejnym krajowym mistrzem.

Red Bull BC One pod swoimi skrzydłami ma także jedną z najlepszych ekip breakingowych świata, Red Bull BC One All Stars.

Dostępne w kategoriach

music street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności