FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  Gdańsk Światową stolicą breakingu!

News

Gdańsk Światową stolicą breakingu!

Od:
Redakcja 
Data:
8 listopada 2021, 14:35
Ocena:
Ocena 0.00
AMIR I LOGISTX NOWYMI MISTRZAMI RED BULL BC ONE WORLD FINAL

Pochodzący z Kazahstanu Amir przebojem wskoczył na podium Światowego Finału Red Bull BC One, wśród kobiet zwyciężyła Amerykanka - Logistx. Największe wydarzenie w świecie breakingu miało swój punkt kulminacyjny w Polsce, gdzie w sobotę (6 listopada 2021) zmierzyło się 16 najlepszych b-boys i b-girls. Wśród nich byli nasi rodacy – Paulina i Thomaz. Publiczność w Ergo Arenie żywiołowo dopingowała jednak każdego ze światowych finalistów, ci zaś odwdzięczyli się porywającą rywalizacją. W Internecie dostępna jest retransmisja z wydarzenia.

B-girl Logistx (USA) i Amir (Kazahstan) zostali nowymi mistrzami świata Red Bull BC One podczas wielkiego finału, który po raz pierwszy odbył się w Polsce, w gdańskiej Ergo Arenie. Historyczną edycję współtworzyli polscy tancerze: b-boy Thomaz i b-girl Paulina reprezentujący nasz kraj w wielkim finale dzięki przyznanym im dzikim kartom. W pierwszej rundzie Thomaz trafił na Flea Rocka i musiał uznać jego wyższość. Amerykanin dotarł z kolei do półfinału. B-girl Paulina po awansie do Top8 zmierzyła się z b-girl Vavi, która okazała się lepsza.

B-Girl Logistx performs at Red Bull Bc One World Final Poland in Gdansk, Poland on November 6th, 2021 Foto: B-Girl Logistx performs at Red Bull Bc One World Final Poland in Gdansk, Poland on November 6th, 2021
„Przegrałam jednym głosem, o włos. Chciałoby się pójść dalej, ale jestem szczęśliwa z tego, gdzie dotarłam i jak się zaprezentowałam.”
– powiedziała Paulina.

B-Girl Paulina performs at Red Bull Bc One World Final Poland in Gdansk, Poland on November 6th, 2021 Foto: B-Girl Paulina performs at Red Bull Bc One World Final Poland in Gdansk, Poland on November 6th, 2021
Rosjanka wywalczyła awans do finału, jednak na drodze do zwycięstwa stanęła jej b-girl Logistx. Dla reprezentantki USA był to drugi występ w Światowym Finale Red Bull BC One (debiutowała w nim w 2019 roku, w Indiach), jednak pierwszy wygrany.

-To jest jak sen. Zawsze marzyłam o tym, żeby wygrać finał Red Bull BC One. I chcę powiedzieć do wszystkich, którzy mnie teraz oglądają: wy też możecie w swoim życiu wygrać. Tylko musicie w to naprawdę uwierzyć - mówiła Logistx nie kryjąc wzruszenia.

Jej słowa świetnie podsumowują drogę b-boya Amira do Red Bull BC One World Final w Gdańsku. Zaledwie dwa dni wcześniej jako krajowy zwycięzca zakwalifikował się do najlepszej szesnastki i w debiucie sięgnął po mistrzowski pas, co było wydarzeniem bez precedensu.

- Jestem głodny bitew i zwycięstw, czuję w swoim ciele energię. Cieszę się, że mogłem ją pokazać na scenie – mówił po finale.

Jeden z głosów oddanych na niego w finale pochodził od polskiego tancerza i sędziego, b-boya Kleja, nie kryjącego dumy z tego, że gospodarzem Red Bull BC One był Gdańsk.

- To był naprawdę światowy finał. Nie tylko ze względu na udział tylu tancerzy. Po prostu światowy. Możemy być dumni, że w Polsce jest taki „hype” na breaking, jest taka energia, dzięki której dziś było naprawdę grubo.”

Kleju, Sarah Bee, Menno, Beta and El Nino judging at the Red Bull BC One World Final in the ERGO Arena in Gdansk, Poland on nove Foto: Kleju, Sarah Bee, Menno, Beta and El Nino judging at the Red Bull BC One World Final in the ERGO Arena in Gdansk, Poland on nove
Więcej informacji oraz retransmisję ze Światowego Finału Red Bull BC One można oglądać na redbull.pl/bcone

O RED BULL BC ONE

Red Bull BC One to największe i najbardziej prestiżowe zawody breakingowe w formacie jeden na jednego na świecie. Każdego roku tysiące tancerzy rywalizuje o możliwość wystąpienia w globalnym finale. Od 2004 roku odbyło się już 18 światowych finałów. Co roku odbywa się on w innym miejscu na świecie – do tej pory finały rozgrywały się m.in. w Nowym Jorku, Sao Paulo, Rio de Janeiro czy Mumbaju, a tym razem najlepsi b-boys i b-girls zmierzyli się ze sobą w Polsce. Kwalifikacje odbywały się w ponad 30 krajach.

Dostępne w kategoriach

music street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności