FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  Jak prawidłowo się nawadniać...

News

Jak prawidłowo się nawadniać podczas upałów?

Od:
Redakcja 
Data:
2 września 2021, 17:20
Ocena:
Ocena 5.00

Prawidłowe nawodnienie organizmu ma bardzo duży wpływ na nasze właściwe funkcjonowanie. To szczególnie ważne zwłaszcza podczas upałów, które potrafią dać nam się bardzo we znaki. Jak zatem radzić sobie z upałem i zapewnić naszemu organizmowi odpowiednią ilość płynów. Nie jest to proste, ale mamy na to patent. Dla wielu osób może być to wielkie zaskoczenie, ale lepiej niepić w upały żadnych wód smakowych z dodatkiem cukru. Zaleca się jednak napoje wartościowe i o wysokiej jakości.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jak skutecznie dbać o prawidłowe nawodnienie organizmu?
  • Co pić w trakcie letnich upałów?
  • Dlaczego należy na siebie uważać przy wysokiej temperaturze otoczenia?

Z jednej strony bardzo lubimy upały. Jednak mogą być groźne dla naszego organizmu. Szczególnie w przypadku osób starszych, chorych oraz małych dzieci. Dlatego należy bardzo uważać na to, aby w żadnym wypadku nie doprowadzić do odwodnienia organizmu. Wtedy w skrajnych przypadkach możemy wymagać nawet opieki lekarskiej oraz hospitalizacji.

Właściwe nawodnienie organizmu a przyjmowanie odpowiedniej ilości składników odżywczych

Składniki odżywcze można dostarczyć do organizmu w bardzo prosty sposób. Wystarczy regularnie w trakcie upałów przyjmować napoje izotoniczne. Napoje te są również bardzo skuteczne, kiedy jesteśmy w trakcie wykonywania aktywności fizycznej. Jak wiadomo podczas aktywności fizycznej także wydalamy z organizmu duże ilości płynów i należy je potem uzupełnić. Odpowiednie nawodnienie organizmu to klucz do długiego życia i zdrowia. Odpowiedni poziom nawodnienia organizmu jest istotnym czynnikiem wpływającym na zdrowie i dobre samopoczucie każdego dnia. Według światowej Organizacji Zdrowia osoby dorosłe powinny wypijać 30 ml wody na każdy kilogram masy ciała. To znaczy, że osoba ważąca 60 kg musi pić 1,8 L wody. Natomiast działający w Polsce Instytut Żywności i Żywienia zaleca 2L płynów przez dorosłe kobiety i 2,5L przez dorosłych mężczyzn. W ciągu doby.

Prawidłowe nawodnienie organizmu a zmniejszenie ilości wydalanego moczu

Zmniejszenie wydalania moczu w trakcie upałów to jeden ze znaków mówiących nam o tym, że za mało pijemy. W trakcie upałów warto przyjmować więcej płynów. Można powiedzieć, że jest to nawet niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jednak warto przyjmować nie tylko wodę, ale też dobrej jakości napoje witaminowe. Przyswajanie wysokojakościowych płynów pozwoli na nawadnianie organizmu, a także na równoczesne dostarczanie innych niezbędnych składników. W trakcie upałów omijajmy jednak z daleka wody smakowe, które dostarczą naszemu organizmowi niepotrzebną i niezdrową porcję cukru. Reklamowane wszędzie wody smakowe może i są przyjemne w smaku, ale ze zdrowym nawadnianiem organizmu nie mają wiele wspólnego.

Prawidłowe nawodnienie a upały

Nie da się ukryć, że przyjmowanie odpowiednich ilości płynów w trakcie upałów, jest niezbędne dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Przyjmie się, że normalnie powinniśmy wypijać około półtora litra płynu na dobę. W trakcie wysokich temperatur ten pułap przyjmowania płynów znacznie wzrasta. Pamiętajmy też, że nie warto pić jedynie zwykłej wody czy wody mineralnej. Warto zaopatrzyć się w napoje wysokiej jakości takie jak napoje OSHE. Bez trudu kupimy je w firmowym sklepie OSHEESHOP. Napoje OSHE dodadzą Ci energii i wigoru nawet w najbardziej upalne dni. Pamiętajmy, że picie odpowiedniej ilości płynów pozwoli nam na właściwe funkcjonowanie w ciągu dnia i ustrzeże nas od ewentualnych komplikacji zdrowotnych.

Dostępne w kategoriach

street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności