FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  B-girl Mery Berry i b-boy Zawisza...

News

B-girl Mery Berry i b-boy Zawisza mistrzami Red Bull BC One Cypher Poland

Od:
Redakcja 
Data:
5 lipca 2021, 12:51
Ocena:
Ocena 0.00
B-GIRL MERY BERRY I B-BOY ZAWISZA ZWYCIĘZCAMI OGÓLNOPOLSKIEGO FINAŁU ZAWODÓW BREAKDANCE RED BULL BC ONE

W minioną sobotę b-girl Mery Berry i b-boy Zawisza zostali mistrzami Red Bull BC One Cypher Poland. Otrzymali oni tym samym szansę na reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej podczas światowego finału Red Bull BC One, który w tym roku odbędzie się w Gdańsku! Zapis transmisji z zawodów dostępny jest na www.redbull.pl/cypherpoland.

Do walki o zwycięstwo stanęli najlepsi tancerze z całej Polski. Do b-girls i b-boyów wyłonionych podczas eliminacji w Gdańsku i Warszawie (Emilki, AGT, Mery Berry i Darion oraz Zawiszy, MadMaxa, Miniguna, Bartka z Wągrowca, Kermita, Chadzika, Monstera, Nike1do) dołączyli także tancerze wybrani bezpośrednio przed krakowskim finałem (Sandix, Ziemczi, Domka, Jasu oraz Geru, Kangur, Jee Ess, Wigor, Alex, Lil Drill, Gieras, Axel). Po wielu zaciętych, tanecznych pojedynkach
1 na 1, jury w składzie Mefo (PL), Menno (NL) i Tawfiq (NL) wyłoniło zwycięzców – b-girl Mery Berry i b-boya Zawiszę.

Wybór nie był łatwy, ponieważ wielu zawodników zaprezentowało w tym roku bardzo wysoki poziom. „Podoba mi się polska scena taneczna i styl breakingu, który prezentują tutejsi tancerze. Cieszę się, że stale się ona rozwija, w dzisiejszych zawodach widzieliśmy wiele nowych twarzy i zaskakujących setów tanecznych” – powiedział sędzia, a zarazem trzykrotny zwycięzca światowych finałów Red Bull BC One, Menno.

Tawfiq_Menno_Mefo_fot. Gniewko Głogowski Foto: Tawfiq_Menno_Mefo_fot. Gniewko Głogowski
W finałowym pojedynku w kategorii b-girls zmierzyły się Mery Berry i AGT. Po wyrównanej walce stosunkiem głosów 2:1 wygrała Mery Berry. W finale b-boys spotkali się natomiast Zawisza i Wigor. Obydwaj prezentowali bardzo wysoki poziom, jednak sędziowie wybrali Zawiszę.

Droga do zwycięstwa, chociaż satysfakcjonująca, nie była prosta i wymagała od uczestników dyscypliny i wielu godzin spędzonych na sali treningowej. „Na treningi poświęcam każdą wolną chwilę. Uważam, że dużo trenuję, ale to jest moja pasja i naprawdę to kocham, czerpię z tego bardzo dużo radości.” – mówi b-girl Mery Berry.

Mery Berry, Fot. Gniewko Głogowski Foto: Mery Berry, Fot. Gniewko Głogowski
Było jednak o co walczyć, ponieważ zwycięzcy, poza tytułem mistrza i trofeum, dostali również możliwość reprezentowanie Polski na Last Chance Cypher, który odbędzie bezpośrednio przed Red Bull BC One World Final w listopadzie w Gdańsku.

Więcej informacji oraz zapis transmisji z wydarzenia: www.redbull.pl/cypherpoland

Zapraszamy także do wzięcia udziału w konkursie Watch&Win, którym do wygrania są nagrody od Samsunga oraz challenge #RedBullBCOne na Tik Toku!

Red Bull BC One nakręca Technics. Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na: technics.com lub obserwuj technics.global na Facebooku i Instagramie lub @technics na Twitterze

Dostępne w kategoriach

music street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności