FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  B-girl Mery Berry i b-boy Zawisza...

News

B-girl Mery Berry i b-boy Zawisza mistrzami Red Bull BC One Cypher Poland

Od:
Redakcja 
Data:
5 lipca 2021, 12:51
Ocena:
Ocena 0.00
B-GIRL MERY BERRY I B-BOY ZAWISZA ZWYCIĘZCAMI OGÓLNOPOLSKIEGO FINAŁU ZAWODÓW BREAKDANCE RED BULL BC ONE

W minioną sobotę b-girl Mery Berry i b-boy Zawisza zostali mistrzami Red Bull BC One Cypher Poland. Otrzymali oni tym samym szansę na reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej podczas światowego finału Red Bull BC One, który w tym roku odbędzie się w Gdańsku! Zapis transmisji z zawodów dostępny jest na www.redbull.pl/cypherpoland.

Do walki o zwycięstwo stanęli najlepsi tancerze z całej Polski. Do b-girls i b-boyów wyłonionych podczas eliminacji w Gdańsku i Warszawie (Emilki, AGT, Mery Berry i Darion oraz Zawiszy, MadMaxa, Miniguna, Bartka z Wągrowca, Kermita, Chadzika, Monstera, Nike1do) dołączyli także tancerze wybrani bezpośrednio przed krakowskim finałem (Sandix, Ziemczi, Domka, Jasu oraz Geru, Kangur, Jee Ess, Wigor, Alex, Lil Drill, Gieras, Axel). Po wielu zaciętych, tanecznych pojedynkach
1 na 1, jury w składzie Mefo (PL), Menno (NL) i Tawfiq (NL) wyłoniło zwycięzców – b-girl Mery Berry i b-boya Zawiszę.

Wybór nie był łatwy, ponieważ wielu zawodników zaprezentowało w tym roku bardzo wysoki poziom. „Podoba mi się polska scena taneczna i styl breakingu, który prezentują tutejsi tancerze. Cieszę się, że stale się ona rozwija, w dzisiejszych zawodach widzieliśmy wiele nowych twarzy i zaskakujących setów tanecznych” – powiedział sędzia, a zarazem trzykrotny zwycięzca światowych finałów Red Bull BC One, Menno.

Tawfiq_Menno_Mefo_fot. Gniewko Głogowski Foto: Tawfiq_Menno_Mefo_fot. Gniewko Głogowski
W finałowym pojedynku w kategorii b-girls zmierzyły się Mery Berry i AGT. Po wyrównanej walce stosunkiem głosów 2:1 wygrała Mery Berry. W finale b-boys spotkali się natomiast Zawisza i Wigor. Obydwaj prezentowali bardzo wysoki poziom, jednak sędziowie wybrali Zawiszę.

Droga do zwycięstwa, chociaż satysfakcjonująca, nie była prosta i wymagała od uczestników dyscypliny i wielu godzin spędzonych na sali treningowej. „Na treningi poświęcam każdą wolną chwilę. Uważam, że dużo trenuję, ale to jest moja pasja i naprawdę to kocham, czerpię z tego bardzo dużo radości.” – mówi b-girl Mery Berry.

Mery Berry, Fot. Gniewko Głogowski Foto: Mery Berry, Fot. Gniewko Głogowski
Było jednak o co walczyć, ponieważ zwycięzcy, poza tytułem mistrza i trofeum, dostali również możliwość reprezentowanie Polski na Last Chance Cypher, który odbędzie bezpośrednio przed Red Bull BC One World Final w listopadzie w Gdańsku.

Więcej informacji oraz zapis transmisji z wydarzenia: www.redbull.pl/cypherpoland

Zapraszamy także do wzięcia udziału w konkursie Watch&Win, którym do wygrania są nagrody od Samsunga oraz challenge #RedBullBCOne na Tik Toku!

Red Bull BC One nakręca Technics. Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na: technics.com lub obserwuj technics.global na Facebooku i Instagramie lub @technics na Twitterze

Dostępne w kategoriach

music street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
Allseasons

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności