FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  Premiera filmu “DAMN2K20”

News

Premiera filmu “DAMN2K20”

Od:
Redakcja 
Data:
4 stycznia 2021, 09:17
Ocena:
Ocena 0.00
Dokument ze ścieżką dźwiękową duetu PRO8L3M

W ostatni dzień "starego" roku premierę ma „DAMN2K20” - obraz opisujący bezprecedensową dla Polski i świata rzeczywistość AD 2020. Ścieżkę dźwiękową do filmu stworzył duet PRO8L3M, a ten krótki (powstały całkowicie non-profit) dokument możecie już obejrzeć na kanale wytwórni 2020 w serwisie YouTube.

Luźny, spontaniczny pomysł z pierwszych miesięcy lockdownu “początkującego reżysera z Sosnowca” - jak mówi sam o sobie Maciek Adamczak - przerodził się w jeden z najciekawszych projektów mijającego roku. Blisko stuosobowa ekipa przyjaciół, techników branży filmowej i celebrytów zaangażowała się w to przedsięwzięcie całkowicie non-profit. W filmie wystąpili m.in. modelka i aktywistka projektu SEX-ED Anja Rubik, aktor Janusz Chabior, a także odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową duet PRO8L3M.

Video: DAMN2K20

Równolegle do trudnego w wielu aspektach doświadczenia COVID-19, który dotknął praktycznie całą planetę, świat zmagał się z takimi wyzwaniami i tragediami, jak: ruch Black Lives Matter w Ameryce, antyrządowe protesty na Białorusi, katastrofalne pożary w Australii i Kalifornii, aż po straszliwy wybuch saletry w Bejrucie. Polska przeżyła rok politycznego niepokoju, naznaczony m.in. przez „Strajk Kobiet”. W “DAMN2K20” widzimy sceny z codzienności 2020 roku, w której wszystko jest nienormalne i nierzeczywiste. Począwszy od wizyty u fryzjera czy rodzinnych odwiedzin, aż po bezsilnych medyków i burzliwe manifestacje.

Sam reżyser filmu, czyli Maciek Adamczak, nie ukrywa entuzjazmu towarzyszącego premierze “DAMN2K20”:

“Można powiedzieć, że nasz film to niepowtarzalny produkt chwili. Gdyby nie covid to aktorzy, modelki i muzycy byli by zajęci zupełnie występami czy planami zdjęciowymi, a opustoszałe miejsca - w których kręciliśmy sceny - tętniłyby życiem. Dzięki “DAMN2K20” zawarliśmy przyjaźnie i relacje, o których na wczesnym etapie projektu nie zdarzyło się nam nawet marzyć. Ten film dał nam wszystkim możliwość kreatywnie wyrazić to, czego doświadczyliśmy w tej zagmatwanej i pełnej paradoksów rzeczywistości mijającego roku.”

Dostępne w kategoriach

music street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!
 • artel
  od:
  artel
  data
  8 stycznia 2021, 16:03
  petarda film

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności