FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  Finaliści Red Bull BC One w...

News

Finaliści Red Bull BC One w rozmowie na temat przyszłości breakingu

Od:
Redakcja 
Data:
9 grudnia 2020, 10:51
Ocena:
Ocena 0.00

W poniedziałek potwierdzono, że breaking zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Czy dzięki temu dyscyplina ta ma szansę dotrzeć do nowego, szerokiego grona odbiorców?

Breaking zyskał popularność na początku lat 70. XX wieku na ulicach Nowego Jorku, a z czasem przerodził się w globalną społeczność i kulturę, która wymaga połączenia siły, elastyczności, kontroli, wytrzymałości i muzykalności. W świetle wiadomości o wkroczeniu tego atletycznego stylu tańca na największą sportową arenę świata finaliści Red Bull BC One 2020 podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat wpływu tej decyzji na przyszłość breakingu.

Fakt, że breaking zostanie włączony do programu igrzysk olimpijskich to coś pięknego” – powiedział Lil Zoo, Mistrz Świata Red Bull BC One 2018. „Podnosi to wartość tej dyscypliny i daje znacznie więcej możliwości. Już nie mogę się doczekać”.

B-girl Sina dodała: „Każdy region ma odmienny styl breakingu, więc będzie to szansa na nauczenie się różnych kroków i technik. Z pewnością pomoże to kolejnemu pokoleniu w rozwijaniu zdolności breakingowych”.

Killa Koyla z Kazachstanu, który również wierzy, że decyzja ta będzie miała ogromny wpływ na świat breakingu, stwierdził: „Przynosi to mnóstwo możliwości dla sceny b-boyingowej i pokłady motywacji dla nowego pokolenia. Będzie to miało ogromne znaczenie dla tego środowiska”.

B-girl Sunny, która przygodę z breakingiem rozpoczęła 12 lat temu, ma dobrą radę dla tych, którzy mają nadzieję na występ na igrzyskach. „Jedno, czego sama się nauczyłam i co chciałabym przekazać osobom rywalizującym na igrzyskach, to rada, żeby po prostu byli sobą”.

Bądźcie autentyczni i wierni sobie, ponieważ wiele osób udaje kogoś innego na scenie, a moim zdaniem to widać. Pokazanie własnej osobowości i szczerość to najbardziej autentyczna reprezentacja tego tańca”.

Dostępne w kategoriach

music street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności