FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  Breaking w pigułce

News

Breaking w pigułce

Od:
Redakcja 
Data:
21 listopada 2020, 09:21
Ocena:
Ocena 0.00
OGLĄDAJ „ABC OF…BREAKING” DOSTĘPNY NA RED BULL TV

O co chodzi w tym tańcu? Dlaczego „breaking” a nie „breakdance”? Po obejrzeniu „ABC of… Breaking” nie będziesz mieć wątpliwości. To dokument, który wprowadza widza w świat breakingu poprzez pokazanie jego historii, zasad, elementów i figur. Podczas 26-minutowego odcinka, dowiesz się więcej na temat niezwykłej kultury, z której wywodzi się breaking, nauczysz się tanecznej terminologii, a także poznasz kluczowych bohaterów tej sceny. W polskiej wersji językowej filmu lektorem jest Rademenez. „ABC of Breaking” oglądaj na Red Bull TV.

Breaking to styl tańca, który powstał w latach 70. na ulicach Nowego Jorku i jest, obok DJingu, MCingu i sztuki grafitti, jednym z czterech elementów kultury hip-hopowej. Z biegiem lat stał się bogatą i dynamicznie rozwijającą się dyscypliną, uprawianą w niemal każdym zakątku świata.

Na naszych oczach pisana jest historia tego sportu – został on bowiem zakwalifikowany jako dyscyplina na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Video „ABC of… Breaking” stanowi kompendium wiedzy na temat breakingu, które pozwoli zrozumieć go nawet kompletnym nowicjuszom. W niespełna pół godziny przedstawia jak taniec ten narodził się z kultury hip-hopu, niektóre z najbardziej spektakularnych ruchów, legendy, które zapisały się na kartach historii i tych, którzy przyszli po nich, zwiastując nadejście nowej ery breakingu.

Film z polskim lektorem – Rademenezem – dostępny jest na Red Bull TV pod linkiem: redbull.com

Red Bull BC One All Stars Foto: Red Bull BC One All Stars
To krótka, acz treściwa, lekcja stanowi świetnie wprowadzenie przed finałami Red Bull BC One – największych i najbardziej prestiżowych zawodów breakingowych na świecie! Już 28 listopada 2020 roku w Salzburgu ośmiu najlepszych B-Boys i B-Girls powalczy o upragniony tytuł Mistrza Świata. Bezpośrednia transmisja ze światowego finału Red Bull BC One z polskim komentarzem rozpocznie się 28 listopada o godzinie 20:00 na www.redbull.pl, w aplikacji Red Bull TV (a więc na takich urządzeniach, jak: Smart TV, tablet, smartfon czy konsola do gier) oraz na kanałach YouTube i Facebook Red Bull BC One (polski komentarz dostępny w ramach Red Bull TV i na www.redbull.pl).

Red Bull BC One World FInal Foto: Red Bull BC One World FInal
Więcej informacji o projekcie Red Bull BC One znajdziesz na www.redbull.pl/bcone.

Dostępne w kategoriach

street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności