FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  Jak wybrać idealny wózek dla...

News

Jak wybrać idealny wózek dla dziecka na jesień i zimę?

Od:
Redakcja 
Data:
6 października 2020, 13:01
Ocena:
Ocena 0.00

Choć zazwyczaj jesień i zima to niezbyt sprzyjający czas na długie spacery, nie oznacza to jednak, że należy zamknąć się z dzieckiem w domu. Trzeba tylko zadbać o wybór odpowiedniego wózka, który sprawdzi się w tych niesprzyjających okolicznościach przyrody.

Jak znaleźć optymalny wózek na jesień i zimę? O tym opowiemy poniżej.

Najważniejsze cechy wózka na jesień i zimę

Wózek stanowi jeden z najważniejszych akcesoriów, niezbędnych dla każdego rodzica. Należy go zatem wybrać tak, żeby gwarantował wygodę dla malucha oraz był jak najbardziej praktyczny z punktu widzenia dorosłych.

Często zapomina się o tym, żeby dobrać wózek do pory roku, w której będzie intensywnie użytkowany. Pod tym względem jesień i zima to czas niezmiernie wymagający. Aby zapewnić sobie komfort, trzeba postawić na sprawdzone rozwiązania.

Na co szczególnie należy zwracać uwagę, gdy wybieramy wózek na jesień?

Podstawą jest oczywiście konstrukcja wózka. Jesienią i zimą najważniejsze jest łatwe manewrowanie i stabilność konstrukcji. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się zatem wózki czterokołowe, zwłaszcza te z dużymi, pompowanymi kołami i amortyzatorami. Dzięki nim można swobodnie spacerować nawet po zaśnieżonych alejkach w parku. Szeroki wybór takich konstrukcji można znaleźć na przykład w sklepie Wozki-Foteliki.pl.

Drugą ważną sprawą są materiały, z których wykonano wózek. Konstrukcja powinna być zrobiona z aluminium. Jest ono niezmiernie trwałe oraz lekkie, co ułatwia manewrowanie wózkiem. Metal ten nie poddaje się również korozji.

Warto wybierać wózki, które mają tapicerkę z tkaniny o gęstym, drobnym splocie. Powinna być ona odpowiednio zaimpregnowana, żeby nie przepuszczać wody oraz ograniczyć zabrudzenia, o które naprawdę nietrudno w okresie jesiennych deszczy oraz zimowego błota śniegowego. Warto zastanowić się nad modelami w ciemniejszych kolorach. Są nieco mniej ciekawe wizualnie, ale na ich powierzchni nie widać tak bardzo każdej, najmniejszej plamki.

Konserwacja wózka w okresie jesienno-zimowym

Najlepszy nawet wózek wymaga jednak nieustannej troski i regularnych zabiegów konserwatorskich, żeby przetrwać trudne miesiące jesienno-zimowe.

Dokładne wskazówki, jak przeprowadzać konserwację wózka, najczęściej znajdują się w instrukcji od producenta. Trzeba się zatem z nimi dokładnie zapoznać.

Na pewno przy każdym typie wózka niezbędne jest regularne czyszczenie kół z błota, piasku i śniegu po każdym spacerze. Dodatkowo przynajmniej raz w miesiącu warto umyć tapicerkę i całą konstrukcję metalową. Wszystkie ruchome elementy, powinno się spryskać WD-40 i pokryć smarem.

Dzięki regularnemu przeprowadzaniu takich zabiegów wózek pozostanie w pełni funkcjonalny i bezpieczny. Posłuży też maluchowi przez długi czas.

Wózek na jesień i zimę – funkcjonalność na pierwszym planie

W okresie jesienno-zimowym wielu rodziców decyduje się na werandowanie maluchów. Spore grono również nie rezygnuje ze spacerów, nawet mimo niesprzyjającej aury.

Warto zatem zadbać o znalezienie wózka, który sprawdzi się w takich warunkach, zapewniając wygodę użytkowania i maksymalne bezpieczeństwo dla rodziców i małych użytkowników.

Dostępne w kategoriach

street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności