FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  Polak w półfinale Red Bull Illume...

News

Polak w półfinale Red Bull Illume 2019

Od:
Redakcja 
Data:
15 listopada 2019, 10:46
Ocena:
Ocena 0.00

Zaledwie pięć dni dzieli nas od ogłoszenia wyników tegorocznej, piątej edycji międzynarodowego konkursu fotografii sportowej i przygodowej Red Bull Illume. Wśród wyłonionych sześćdziesięciu półfinalistów znalazł się Polak – Piotrek Deska, którego zdjęcie walczy o nagrodę. Wyniki konkursu poznamy podczas uroczystej gali już 20 listopada. Zdjęcia wszystkich półfinalistów dostępne są na stronie www.redbullillume.com

©Piotrek Deska Red Bull Illume Foto: ©Piotrek Deska Red Bull Illume
Oficjalne odliczanie już się rozpoczęło! Dokładnie za pięć dni, w wyjątkowej przestrzeni muzeum fotografi górskieji Lumen, które położone jest na szczycie Kronplatz (2275 m n.p.m.), poznamy głównego zwycięzcę oraz laureatów 11 konkursowych kategorii. Po raz pierwszy w historii konkursu całą galę będziemy mogli obejrzeć też na żywo, dzięki transmisji na stronie www.redbullillume.com

©Simon Bischoff: Red Bull Illume Foto: ©Simon Bischoff: Red Bull Illume
Aplikacje do tegorocznej edycji Red Bull Illume trwały od 1. maja do 31. lipca. W tym czasie zgłoszono rekordową w historii konkursu liczbę zdjęć – 59 551 fotografii nadesłanych przez tysiące profesjonalistów i amatorów z całego świata. W kolejnym etapie konkursu zdjęcia oceniane były przez gremium sędziowskie, w którego skład weszło pięćdziesięciu najlepszych fotografów oraz specjalistów od fotoedycji z całego świata. Ich zadaniem jest wybór sześćdziesięciu półfinalistów ze wszystkich jedenastu kategorii, zwycięzców każdej z nich i jednego głównego laureata Red Bull Illume. Pula nagród w tegorocznej edycji wynosi aż 100 tys. euro.

Wśród wyłonionych zdjęć zakwalifikowanych do półfinału znalazła się praca Polaka – Piotra Deski, który swoją fotografię zgłosił w kategorii „Playground‟.  Zdjęcie, które wykonał w Mirowie znajdującym się na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej, przedstawia osobę wspinającą się po skale na tle ruin zamku i malowniczej scenerii.

-       Jadąc do Mirowa nie myślałem o obrazie wspinaczkowym. Chciałem zrobić zdjęcie tego konkretnego kadru z krajobrazem. Miałem jednak szczęście i zauważyłem wspinacza na Turni Kukuczki – napisał Piotr w opisie zdjęcia.

Fotografie, które okażą się tymi zwycięskimi zaprezentowane zostaną w formie dużej wystawy outdoorowej. Po raz pierwszy, na planszach o wmiarach 2 na 2 metry, zobaczymy je właśnie podczas gali wręczenia nagród.

Wystawa dostępna będzie również dla zwiedzajacych Lumen Museum od 30 listopada do 15 grudnia 2019 roku. A kolejnym krokiem będzie specjalne tournée, podczas którego wystawa ze zdjęciami laureatów zaprezentowana zostanie w wielu miejscach na świecie.

©KARIM ILIY: Red Bull Illume Foto: ©KARIM ILIY: Red Bull Illume
Red Bull Illume jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii prezentujących zdjęcia sportowe i przygodowe. Wyeksponowane zostaną najbardziej kreatywne i zapierających dech w piersiach fotografie z całego świata, promujące szeroki wachlarz dyscyplin sportowych uwiecznionych na zdjęciach. Konkurs Red Bull Illume odbył się dotychczas w 2007, 2010, 2013 oraz 2016 roku.

Kategorie konkursu Red Bull Illume 2019

-        Best of Instagram by SanDisk

-        Creative by Skylum

-        Emerging

-        Energy

-        Innovation by Sony

-        Lifestyle

-        Masterpiece

-        Moving Images

-        Playground

-        Raw 

-        Wings

Dostępne w kategoriach

sport street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności