FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  News >  Oglądaj na żywo światowy finał...

News

Oglądaj na żywo światowy finał Red Bull BC One w Indiach

Od:
Redakcja 
Data:
5 listopada 2019, 14:47
Ocena:
Ocena 0.00
JUŻ W SOBOTĘ – NAJBARDZIEJ PRESTIŻOWE ZAWODY W BREAKINGU

Już za kilka dni, w Mumbaju, odbędzie się Światowy Finał Red Bull BC One. Zmierzy się w nim najlepsza 16-stka tancerzy. Szansę walki o laur zwycięzcy będą mieli Polacy: b-girl AGT oraz b-boy Thomaz, triumfatorzy polskich eliminacji. Przed nimi jeszcze ostatnie starcie, odbywające się już w Indiach zwane „Last Chance Cypher”. Najlepszych z najlepszych będzie można oglądać już w sobotę (9 listopada 2019), o 17:00 na www.redbull.pl/redbullbcone. Zawody komentować będą b-girl Paulina oraz Rademenez.

 „Musiałem się naprawdę postarać i dać z siebie wszystko!” – tak b-boy Thomaz relacjonował rywalizację w Red Bull BC One Cypher, który odbył się w kwietniu w Krakowie. Proces eliminacji do światowego finału imprezy rozpoczął się właśnie od blisko 50 zawodów eliminacyjnych na całym świecie zwanych Cypherami. Zwycięzcy krajowych Cypherów już w najbliższy czwartek wezmą udział w  “Last Chance Cypher”, by walczyć o ostatnie miejsca uprawniające do udziału w finałowych pojedynkach z najlepszymi zaproszonymi tancerzami.

„Chcę robić to, co najbardziej kocham. Czyli tańczyć!” – tak o swoich przygotowaniach do Światowego Finału Red Bull BC One opowiada nasza reprezentantka w kategorii b-girls – AGT.

Impreza zostanie poprzedzona Red Bull BC One Camp – kilkudniowym świętem kultury breakingowej, którego program to koncerty, imprezy, otwarte warsztaty, bitwy taneczne, wystawy i panele dyskusyjne. Celem Red Bull BC One Camp jest zaangażowanie szerszej publiki zainteresowanej tańcem i kulturą miejską.

fot. Red Bull Content Pool Foto: fot. Red Bull Content Pool
Sam breaking to styl tańca, który powstał na ulicach Nowego Jorku pod koniec lat siedemdziesiątych. Jest jednym z czterech filarów kultury hip-hopowej, do których zalicza się również DJing, MCing oraz sztuka graffiti. Z biegiem lat powstała wokół niego bogata i tętniącą życiem scena, z aktywnymi społecznościami w każdym zakątku globu. Każdego roku najlepsi tancerze i ich ekipy wyznaczają nowe ścieżki jego rozwoju, a sam breaking nieustannie ewoluuje w formę sztuki niepodobną do żadnej innej.

16. edycja Red Bull BC One, czyli globalnego święta całej kultury hip-hop, przenosi się do kolorowego kraju kultury i tańca – Indii. Po innych, największych miastach na całym świecie, Mumbaj po raz pierwszy będzie gospodarzem tych prestiżowych pojedynków b-boyów i b-girls. W mieście słynącym z Bollywoodu, najlepsi na świecie tancerze breakdance zmierzą się w walce o tytuł mistrza świata Red Bull BC One. Transmisja z wydarzenia będzie dostępna w języku polskim, a zawody komentować będą B-Girl Paulina oraz Rademenez.

Start transmisji: 09.11.2019 r. 17:00

Link: www.redbull.pl/redbullbcone

Dostępne w kategoriach

music street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności