FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Street >  Multimedia >  Foto >  Kino Iluzjon

Foto

Kino Iluzjon


Iluzjon – kino Filmoteki Narodowej działa z niewielkimi przerwami już od niemal 60 lat. Wiele mieliśmy adresów w wielu punktach Warszawy. Jednak tegoroczna, listopadowa data inauguracji... więcej
Iluzjon – kino Filmoteki Narodowej działa z niewielkimi przerwami już od niemal 60 lat. Wiele mieliśmy adresów w wielu punktach Warszawy. Jednak tegoroczna, listopadowa data inauguracji naszej działalności w budynku przy ul. Narbutta 50a, wyznacza całkiem nowy etap, tak w historii kina jak i Filmoteki Narodowej. Wreszcie zyskaliśmy siedzibę, która, jako własność Filmoteki, jest wyłącznie do naszej dyspozycji. Przebudowa i remont obiektu pozwoliły na uzyskanie przestrzeni, w której możemy zrealizować nie tylko ambitne projekty filmowe ale także przywołać szeroki kontekst związany z historią sztuki filmowej - jej proweniencji i funkcjonowania w wielu aspektach i wymiarach.

Oddajemy do Państwa dyspozycji dwie sale. Ich nazwy wyłoniliśmy w ogłoszonym latem konkursie. Sala większa nosi nazwę Stolica, mniejsza Mała Czarna. Obie wyposażone zostały w sprzęt najnowszej generacji. W Stolicy będziecie Państwo mogli oglądać filmy ze wszystkich dostępnych nośników - od taśm 16 mm do formatu 3D. Sala ta została również wyposażona w fosę orkiestrową, dzięki której projekcje filmów niemych z muzyką na żywo zyskają dodatkowy walor.

Prócz tego, do Państwa dyspozycji, będzie nowoczesny, multimedialny system wystawienniczy, mediateka z ekranami dotykowymi, na których wyświetlane będą wszelkie informacje dotyczące projektów realizowanych przez Filmotekę Narodową i nie tylko. W holu kina otwarta zostanie kawiarnia i punkt księgarski oferujący nie tylko wydawnictwa Filmoteki ale także wszystkie ważne pozycje filmowe ukazujące się na rynku (w przyszłości ten punkt będzie także dostępny online).

Doceniając wszystkie możliwości, jakie stwarza nowoczesna technika chcielibyśmy jednocześnie by Iluzjon pozostał w Państwa odczuciu miejscem wyjątkowym, magicznym. Ten tytuł, zdobyty przez kino w plebiscycie czytelników Gazety Wyborczej w 1999, jest nam szczególnie bliski. Bo przecież kino to magia w czystej postaci, to prawdziwa świątynia iluzji, w której możemy choć przez chwilę zanurzyć się w inne światy, podglądać cudze marzenia i wyobrażenia.

Chcemy by Iluzjon był takim miejscem – szczególnym, osobnym, jedynym w swoim rodzaju. Mamy też ambicje by było to także miejsce gorącej, mądrej debaty o kinie i wszystkim czego kino dotyka, a wiec praktycznie na temat wszystkich sfer naszego życia. Chcemy by naszymi gośćmi byli twórcy, historycy kina, autorzy książek filmowych ale także wszyscy którzy wnoszą coś istotnego do debaty o współczesnym świecie. Kino jest sztuką, jak żadna inna, interdyscyplinarną wręcz totalną; jest naszą ambicją by ta wielowymiarowość kina znalazła odzwierciedlenie w profilu naszej działalności.

A zatem przed nami nowy - pod każdym względem – początek. Dołożymy starań, by magia miejsca trwała – nawet - a może szczególnie - zaklęta w symbolach technologicznego postępu.

Grażyna M. Garbowska - kierownik działu programowego kina.

koordynacja prac działów:
Programowego i Wydawniczego oraz Zespołu Kina Iluzjon
e-mail: ggrabowska@fn.org.pl
tel.: + 48 22 542 10 91
fax: + 48 22 646 12 30
Kino Iluzjon

Dostępne w kategoriach

street

Powiązania

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięArchiwum foto  

:

Podobne  


Najnowsze foty  

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności