FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Blog - frisbeepropaganda

Frisbee Kołem się Toczy 2010 na chłodno

Od:
frisbeepropaganda 
Data:
8 lutego 2011, 15:48
Ocena:
Ocena 0.00

Inauguracja sezonu halowego tradycyjnie już odbyła się w niewielkim mieście w centralnej Polsce- Kole. Trzecia edycja turnieju organizowanego przez drużynę Zdobywcy Oskarów to niewątpliwy sukces, mało jest bowiem w naszym kraju zawodów z taką historią. Team z Łodzi zasługuje na gratulacje, ponieważ tworzy świetną okazję do rozwoju w trudnym ku temu okresie jesienno- zimowym. Polskie zespoły również spisały się na medal, wykorzystały tę szansę i wspólnie uczyniły to wydarzenie nie tylko barwnym- biorąc pod uwagę różnorodność składów- ale i atrakcyjnym ze względu na sportowy poziom.
Mieliśmy więc okazję oglądać w akcji świeżo upieczonych mistrzów Polski Furious Goats z jednej strony, z drugiej zaś najmłodszego wiekowo członka Polskiej Rodziny Frisbee, pochodzącą z Sosnowca drużynę Fristaszki. Staliśmy się ich fanami dopiero teraz, choć swoim urokiem urzekali wszystkich już od samego debiutu- wyobraźcie sobie grupę gimnazjalistów grających turniejowe mecze z rywalem lepszym zarówno fizycznie, jak i technicznie; widok przypominał biblijny pojedynek Dawida z Goliatem, tyle że w przeciwieństwie do legendy potyczki te kończyły się dla juniorów porażką. Radość jaką czerpali z pierwszych doświadczeń i opieka, którą sprawuje nad nimi Szymon i inni gracze Spirit on Lemon pozwalały jednak wierzyć, że nie będą nas zachwycać wyłącznie entuzjazmem, ale i umiejętnościami. Chwila ta nadeszła w niedzielne popołudnie, każdy, kto zerkał na tablicę wyników i przenosił potem wzrok na boisko przecierał oczy ze zdumienia. Spokój w rozgrywaniu dysku, umiejętne zdobywanie pola, przerzucanie gry na przeciwległe jego końce, takie pojęcia kojarzą się raczej ze stylem doświadczonych zespołów seniorskich, natomiast okazały się one kluczem do zwycięstwa Fristaszków nad KrakUF’em, którego niektórzy gracze mogliby spokojnie przeskakiwać nad głowami naszych nowych idoli. Młodzież zajęła ostatecznie przedostatnie miejsce w klasyfikacji punktowej, ale wrażenie jakie po sobie pozostawiła długo jeszcze będziemy mieli w pamięci.
Go Fristaszki!! Rywalizacja między najlepszymi na Frisbee Kołem się Toczy 2010 nie była wcale mniej ekscytująca, w sobotni wieczór trudno było mówić o jakimkolwiek faworycie do sukcesu, kilka niespodzianek i świetna postawa gospodarzy wyłoniły w końcu czterech półfinalistów, Furious Goats, Ostro Disco, Warsaw Fenix i Zdobywcy Oskarów.
Wyniki poznaliście w wersji ‘na gorąco’, na chłodno dodamy do nich, że po raz pierwszy w swojej historii wyróżnienie Spirit of the Game otrzymał poznański team Furious Goats, przegrany finał nie bolał ich więc nic a nic. Szkoda tylko, że przyznanie tej nagrody zależało od oceny organizatorów, turniej był niewątpliwie funowym i taka forma do niego pasowała, ale całym sercem popieramy ideę, która kładzie nacisk na rozwój polskiego ultimate właśnie na płaszczyźnie Spirit of the Game; jego przyznawanie również jest sztuką i każda ku temu okazja jest dla naszych drużyn korzystna. Wrzucenie do frisbee cukierka z nazwą swojego ulubieńca byłoby jak najbardziej wesołe, z drugiej zaś strony czyniło by je odpowiedzialnymi, decyzja natomiast byłaby pewnie wynikiem choćby chwili zastanowienia w pomeczowym kółku.Relacja drużyny Nine Hills
Relacja drużyny Astro Disco


Dostępne w kategoriach

sport street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięfrisbeepropaganda - Ostatnie wpisy  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności