FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Blog - kaziu11

Wiosenna alergia - jak sobie z nią radzić?

Od:
kaziu11 
Data:
29 marca 2019, 11:36
Ocena:
Ocena 0.00
Wiosna nie dla wszystkich jest najlepszych okresem w roku. Kwitnące kwiaty i drzewa, choć wyglądają pięknie, dla niektórych mogą być prawdziwą udręką. Katar, łzawiące oczy, a także wysypka – to tylko niektóre z objawów wiosennej alergii. Czy da się z nią poradzić? Na szczęście w wielu przypadkach tak. Czytajcie dalej, by dowiedzieć się, co można zrobić, by w pełni cieszyć się wiosną.

Wiosenna alergia – jakie są jej objawy?

W przypadku niektórych osób alergia wiosenna może być precyzyjnym sygnałem, świadczącym o tym, że zima się kończy. Alergicy doświadczają w tym czasie serii nieprzyjemnym dolegliwości. Wśród nich można wymienić przede wszystkim wodnisty katar sienny, który poprzedzony jest kichaniem. Zazwyczaj tym dolegliwościom towarzyszy również swędzenia nosa.

Problemy alergików dopiero się jednak zaczynają. Należy tu wspomnieć jeszcze o drapaniu i uczuciu suchości w gardle. Często równolegle pojawia się kaszel. Kolejnym problemem jest łzawienie i swędzenie oczu, które może skończyć się zapaleniem spojówek. Alergeny przyczyniają się ponadto do osłabienia, bólu głowy, problemem ze snem, co wiąże się oczywiście ze znacznym obniżeniem samopoczucia.

Łatwo wspomniane objawy pomylić z klasycznym przeziębieniem, jednak w tym wypadku nie mamy do czynienia z gorączką. Czym jeszcze różni się alergia do przeziębienia? Trwa zdecydowanie dłużej niż tydzień. Takie nieprzyjemne objawy utrzymują się póki alergik ma kontakt z alergenem. Zazwyczaj sytuacja poprawia się po deszczu lub po przyjęciu odpowiednich leków.

Jakie legi na alergię wiosenną?

Przyczyną takich objawów jest nadmierne i nieuzasadnione wydzielanie histaminy. W takim przypadku warto więc stosować leki przeciwhistaminowe, które ograniczą te symptomy. Na szczęście współcześnie używane leki przeciwhistaminowe działają bardzo szybko i rzadko powodują jakiekolwiek objawy uboczne w postaci zmęczenia. Jednym z takich leków jest Clatra. Jej działanie oparte jest o bezpieczną substancję czynną, jaką jest bilkatyna. Ogranicza ona kichanie, katar czy łzawienie oczu, a także zapobiega pojawieniu się zapalenia spojówek. Jeśli pojawia się u nas pokrzywka lub świąd, to będzie ona również pomoc. Pełną ulotkę Clatry można sprawdzić na KtoMaLek.pl.

Domowe sposoby na alergię – jakie warto stosować?

W przypadku słabszych objawów alergii można również zastosować domowe sposoby. Bardzo dobrym przykładem jest między innym herbata z miętą i pokrzywą. Dlaczego to takie dobre rozwiązanie? Przecież pokrzywa kojarzy się przede wszystkim z poparzeniami. Okazuj się jednak, że zawiera również antyhistaminy, które ograniczają reakcje alergiczne w organizmie. Dlaczego więc jeszcze mięta? Jej działanie ogranicza wydzielanie się enzymów zapalnych.

Możemy również zastosować napój cytrusowy, który zawiera duże ilości witaminy c. Pomaga ona łagodzić objawy alergii i wzmacnia nasz organizm. Innym rozwiązaniem jest napar z rumianku, który obniża w sposób znaczący poziom histaminy. Warto ponadto stosować wszelkiego rodzaju inhalację, które oczyszczą nasze błony śluzowe.

Dostępne w kategoriach

hi-tech sport street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!
 • wiwien
  od:
  wiwien
  data
  5 października 2021, 15:24
  Mojej koleżance pomógł ten preparat dla alergików: https://allergoff.pl/ :) działa w taki sposób, że małe cząsteczki sklejają się w większe, nielotne :) Duża pomoc dla osób uczulonych!

Podziel siękaziu11 - Ostatnie wpisy  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności